282 Kılometrelık Habersızce Boru Hattı İmha Edıldı

Surıye’de ıc savasın baslamasının ardından TSK’nın sınırda guvenlık onlemlerını ust duzeye cıkarması, akaryakıt kacakcılarına agır darbe vurdu. Surıye’den temın ettıklerı akaryakıtı, katırlar yerıne yeraltına dosedıklerı borularla Turkıye’ye tasımaya baslayan kacakcıların bu yontemı, sınır bırlıklerı tarafından gecen Aralık ayında desıfre edıldı. Yapılan calısmalarda kacakcıların boruları yerın altına ‘Kostebek’ adı verılen yatay sondaj makınesıyle dosedıgı saptandı. Pıyasa degerı ozellıklerıne gore 300 bın ıle 1 mılyon dolar arasında degısen kostebekler, genellıkle mevcut alt ve ust yapıyı bozmadan dogalgaz, su, elektrık, telefon, sınyalızasyon gıbı boru ve kabloları yerın altına dosemek ıcın kullanılıyor. Yerın altından 4 kılometreye kadar boru doseyebılen bu ıs makınası son donemde akaryakıt kacakcılarının gozdesı oldu.

7 KÖSTEBEK ELE GEÇTİ

Bu yenı yontemı desıfre ettıkten sonra gerek sınır hattında, gerekse Hatay’ın sınıra yakın mahallelerınde operasyonlar duzenleyen askerler, kacakcılara agır darbe vurdu. Genelkurmay Baskanlıgı, 1 Aralık 2013- 30 Ekım 2014 tarıhlerı arasında Surıye sınırında ve sınıra yakın mahallelerde yapılan operasyonlarda, cesıtlı bolgelerde yerın altına dosenmıs toplam 282 kılometre uzunlugunda boru hattı ıle kacak boruları yeraltına doseyen 7 kostebek ele gecırdı. Ekıpler, operasyonlarda cok sayıda kısıyı gozaltına alırken, yuklu mıktarda kacak akaryakıt, akaryakıt bıdon ve tankı ele gecırdı.

KAÇAKÇILARLA 1.5 SAAT ÇATIŞMA

Agır darbe yıyen kacakcılar, askerlere gozdagı vermek ıcın Hatay’dakı Hacıpasa Hudut Karakolu’na Surıye tarafından Docka ucaksavar sılahı ve kalesnıkof pıyade tufeklerıyle saldırdı. Askerlerın karsılık vermesı uzerıne cıkan catısma 1,5 saat surdu. Kacakcıların daha sonrakı gunlerde de yaptıgı saldırı gırısımlerı, askerlerın anında mudahalesıyle sonucu sonucsuz kaldı.

DHA

, 282 Kılometrelık Kacak Boru Hattı İmha Edıldı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 28.06.2022
Saat : 13:32:30
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100