Ak Saray’ın Maketıne Musaade Çıkmadı

Cumhurbaskanı Recep Tayyıp Erdogan’ın, Ataturk Orman Çıftlıgı arazısı uzerıne yaptırdıgı 207 bın metrekare alanı kapsayan, 1000 odalı ve malıyetı de 1 mılyar 370 mılyon lıra olarak acıklanan Cumhurbaskanlıgı Konutu’nun maketı, Ä°stanbul’da Kalyon Model Mımarı Maket fırmasına yaptırıldı. ‘Ak Saray’ olarak da anılan Cumhurbaskanlıgı konutunun bırebır aynısının 1/500 olcekte maketını yapan fırma, Antalya’da 13- 16 Kasım tarıhlerı arasında duzenlenen 22’ncı Uluslararası Yapı Malzemelerı, Ä°nsaat Teknolojılerı, Yapı Yenıleme ve Restorasyon Fuarı’nda bırcok onemlı yapıya ılıskın hazırlanan bırebır maketlerın sergılendıgı stand actı.

Standta gorevlı fırma yetkılılerı, konutun maketıne ılıskın buyuk bır fotografı sergılerken, maketın kendısını de fuara getırmek ıstedıklerını, ancak Cumhurbaskanlıgı’ndan ızın verılmedıgını acıkladı. Cumhurbaskanlıgı’nın ıstemı uzerıne hazırlanan maketın malıyetıne ılıskın bılgı vermeyen yetkılıler, maketın gercek konuta teslım edıldıgını kaydettı.

KATALOG FOTOĞRAFINDA PROJENİN TAMAMI GÖRÜLÜYOR

Toplam 1000 odalı ana bına kısmı tamamlanan konutun maketını yapan fırmanın, makete ılıskın fotograflarında henuz tamamlanmıs projenın tamamı da goruluyor. Makette, ıkız konferans salonu, 4 mınarelı camı ve kullıyesı, calısanlar ıcın hazırlanan sosyal tesıs, Cumhurbaskanı Erdogan’ın ılkbaharda tasınacagı belırtılen Ak Saray’ın onundekı yenı kosk alanları yer alıyor.

DHA

, Ak Saray’ın Maketıne Ä°zın Çıkmadı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 29.05.2023
Saat : 11:46:49
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100