Belediye Şoföründen Gaziye Taşlama

Ankara Belediyesi ’ne bağlı bir otobüs şoförü görevi sırasında kollarını kaybeden Gazi Yılmaz Yiğit’e “Benim için mi kollarını kaybettin şerefsiz” dedi ve gazinin küçük kızının yanında gaziye bir de yumruk salladı.

Şırnak ’ta Gazi olan Yılmaz Yiğit ’e belediye otobüsü şoförünün muamelesi şoke etti. Kolları olmadığı için arka cebindeki gazi kimliğini çıkaramayan Yiğit ’e, Belediye otobüsü şoförü “Benim için mi kollarını kaybettin… İyi ki kollarını kaybetmişsin… Şerefsiz” gibi sözler söyleyerek karşılık verdi. Üstelik belediye otobüsünün o vicdansız şoförü boşa gitse de gazimize yumruk sallamayı da ihmal etmedi!

Gazi Yılmaz Yiğit, 3 yaşındaki kızı Zeynep ile birlikte parka gitmişti. Dönüşte sadece bir durak gitmek için belediye otobüsüne bindiler. Gazi ’nin ineceği yer de TSK Rehabilitasyon Merkezi ’ydi. “Gaziyim” diyerek geçti, kızıyla bir yere oturdu. İnerken, belediye otobüsünün şoförü Vahit Çatal, “Kartını bas, yoksa inemezsin” diye bağırdı. Yiğit, “Gazi olduğumu söyledim. Kart pantolonumun arka cebinde. Ellerim yok, çıkaramıyorum, siz alır mısınız?” dedi. Bunun üzerine Şoför peşpeşe saydırdı.

Şoförün bu skandal tepkisinin ardından tutanağa geçenler şunlar:

“Bana ne… Çıkarmak zorunda mıyım? Bunlar hep böyle. Benim için mi kollarını kaybettin. Sana iyi olmuş, iyi ki kaybetmişsin. Senin gibi şerefsiz bir gaziden 2 bin 500 lira tazminat aldım…”

Otobüsteki diğer yolcular tepki gösterse de şoför hızını alamayıp, Gazi Yılmaz Yiğit ’e bir de yumruk salladı ancak yumruğu boşa gitti.

Bunun üzerine Gazi Yılmaz Yiğit şoförden şikâyetçi oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi ’nden birileri gelip, olayı kapatmaya çalışsa da Yiğit, şikâyetinden vazgeçmedi. Tehdit ve hakaretten tutanak tutuldu.

Yılmaz ’ın ağırına en çok giden şeyin ise kızı Küçük Zeynep ’in yaşadığı şok olmuştu. 3 yaşındaki küçük kızı Zeynep olayların olduğu sırada ağlamıştı…

PEKİ GAZİ YILMAZ YİĞİT KİMDİR?

1979 yılında Edirne ’de doğdu. Orta halli bir ailenin oğluydu. Çavuşluk sınavına girdi ve 2002 ’de 1. Jandarma Komando Tugayı ’nda göreve başladı. Sonra Şırnak Özel Harekât Birliği ’ne tayinini istedi ve 4.5 yıl bu birlikte görev yaptı. 2007 ’de 28 yaşındayken teröristlerin kurduğu hain pusuda yaralandı. Yiğit, 21 arkadaşı ile beraber gazi oldu. Biri dirsek altı, diğeri dirsek üstünden 2 kolunu, sağ ayağını, bir de gözünü çatışmada kaybetti.

Peşpeşe ameliyatlar, yıllar süren tedaviler sonrasında yeniden doğdu. 2009 ’da evlendi. Nikâh şahidi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve TBMM eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk ile üst rütbeli 2 subaydı. Cindoruk evlilik cüzdanını, “Ben bu defteri, ülkemizi sevme ve korumadaki kararlılığını ailesini sevme ve korumada da göstereceğine inandığım için Gazi Mehmetçiğe veriyorum” diyerek Gazi Yiğit ’e verdi.

Şehitlere “kelle” diyenlerce yönetilen bir ülkede, bu soruları sormanın ne kadar anlamsız olduğunu biliyor ve sadece utanıyoruz!..

İşte Gazi Yılmaz Yiğit ’in karakol ’daki ifade tutanağı:

(Tutanağı büyütmek için üzerine tıklayınız…)

Odatv

, Belediye Şoföründen Gaziye Hakaret kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 30.11.2023
Saat : 12:56:39
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bnk
Internet General Gaming sites Top 100