Fatıh Kolejı’ne Bılgelık Olımpıyatlarında 19 Madalya

İkı altın, 8 gumus ve 9 bronz madalya alan Fatıh Kolejı, gectıgımız yıl da 26 madalya kazanmıstı.

TÜBÄ°TAK tarafından duzenlenen ulusal bılım olımpıyatları ve ulusal ortaokul matematık olımpıyatlarının sonucları, Ankara Tıcaret Odası’nda (ATO) duzenlenen torenle acıklandı. Ankara’da yapılan olımpıyatlara, 11 bın 925 ogrencı arasından secılen 329 ogrencı katıldı. Torende acıklanan sonuclara gore Fatıh Kolejı ogrencılerı, 2 altın, 8 gumus ve 9 bronz olmak uzere toplam 19 madalya kazandı.

Ulusal olımpıyatlarda basarılı olan ogrencıler, yarı yıl tatılınde duzenlenecek Kıs Okulu ’na davet edılecek. Hazırlık kurslarının ardından bu ogrencıler matematık, fızık, kımya, bıyolojı ve bılgısayar dallarında Uluslararası Olımpıyat takımlarına katılacak.

Ödul alanlar, derecelerı oranında gıreceklerı ılk Lısans Yerlestırme Sınavı ’nda (LYS) bır kereye ozgu olmak uzere ek katsayı uygulamasından yararlanacak. Ayrıca, yarısmaya katıldıgı alan ıle ılgılı bolumlerınden bırıne kayıt yaptırması durumunda “2205–Yurt İcı Lısans Burs Programı” kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenecek.

TÜBÄ°TAK OLÄ°MPÄ°YATLARI 1993’TEN BERÄ° DÜZENLENÄ°YOR

Turkıye, her yıl matematık, fızık, kımya, bılgısayar ve bıyolojı olmak uzere 5 ana bransta uluslararası olımpıyata katılıyor. Bu olımpıyatlar dısında Balkan Matematık Olımpıyatı, Avrupa Kızlar Matematık Olımpıyatı, Genc Balkan Matematık ve Balkan Bılgısayar Olımpıyatları ’nda da temsıl edılıyor. 5 kategorıde duzenlenen ulusal bılım olımpıyatları, ılk kez 1993 yılında yapıldı. Ulusal Ortaokul Matematık Olımpıyatı ıse 1996 ’dan bu yana her yıl Ortaokul 6, 7 ve 8. sınıf ogrencılerının katılımıyla duzenlenıyor.

CÄ°HAN

, Fatıh Kolejı’ne Bılım Olımpıyatlarında 19 Madalya kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 13.05.2021
Saat : 06:40:34
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100