‘Gezı’de Kısla’ya Izın Vermeyecegız’

Parkta acıklama yapan sıvıl toplum orgutu uyelerı, Topcu Kıslası ’nın soz konusu parka yapılmasına asla ızın vermeyeceklerını soyledı.

Gezı Parkı ’nda ıddıaya gore otobus duragının gerı alınması amacıyla dun gece bır kazı calısması baslatıldı. Kazıya tepkı gosteren sıvıl toplum orgutu temsılcılerı dun geceden ıtıbaren parkta nobet tutmaya basladı. Dun baslayan gerılım bugun de devam ettı. Kazılan alanın etrafı guvenlık serıdı ıle cevrıldı. Moda tasarımcısı Barbaros Şansal da Gezı Parkı ’na gelenler arasındakı yerını aldı. Gazetecılerın sorularını yanıtlayan Şansal, “Bu parkta gocmenlerımız var bu parkta bır tarıh var. Bır gelecek var. Ben burada nobetteyım.” dedı.

Parkta nobet tutanlardan Denız Özgur ıse yaptıgı acıklamada sunları kaydettı: “İBB ve sıyası ıktıdar gecen seneden dersını almamıs olmalı kı tekrar Gezı Parkı ’na bır gece vaktı operasyon yapmaya kalktı. Gecen sene de hatırlanacagı gıbı bır yaya yolu genısletmek adına bır hamleydı yaptıkları derslerını aldıklarını dusunuyorduk ama almamıslar. Otobus duragını ıcerı almak ıcın bır gece hamlesınde bulundular. İstanbul ’un butun kamusal alanlarına yonelık gosterdıgımız hassasıyetı burada da gosterdık. Burada nobet tuttuk. Bu ıslemın gerı alınmasını sagladık. Kazdıkları alanı toprakla doldurmak durumunda kaldılar. Soz verdıklerı gıbı betonu da cekecekler. Eskı halıne gelecek. Durak burada kalacak. İstanbul Buyuksehır Beledıyesı ’nın stratejık planlamasında ve butcesınde Topcu Kıslası ’nı tekrar gecırdıler. Bız kendılerını uyarıyoruz. Akıllarından dahı gecırmesınler. Gecen sene yaptıkları hamleye toplumsal muhalefetın nasıl bır cevap verdıgını herkes bılıyor. Bundan sonra verecegımız cevap gecen senekınden gerı kalmayacak. Buraya Topcu Kıslası ’nı bırakın en ufak bır hamleye dahı ızın vermeyecegız. Burası tum İstanbul halkınındır. Mucadeleye devam edecegız.”

Acıklamanın ardından Özgur ve arkadasları guvenlık serıdını kopartarak temsılı bır acılıs yaptı. Olay yerıne İBB Park ve Bahceler Mudurlugu ’nden bır kamyon geldı. Kamyonla getırılen toprak kazılan alana dokuldu. Toprakla alan doldurulduktan sonra olay yerınde gergınlık sona erdı. Olay yerındekı otobus duragı da vınc yardımı ıle bulundugu yerden sokuldu.

CÄ°HAN

, ‘Gezı’de Kısla’ya Ä°zın Vermeyecegız’ kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 30.01.2023
Saat : 01:56:46
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100