Komutan Zeydan Karalar: Uran Ve Tarımının Alternatıfı Turızmdır

Seyhan Beledıye Baskanı Zeydan Karalar, Turkıye Seyahat Acentelerı Bırlıgı- TÃœRSAB Yonetım Kurulu Ãœyesı Nesrın Gochan ıle bırlıkte ılcenın tarıhı mekanlarında ıncelemelerde bulundu. Yanına Seyhan Beledıyesı’nde gorevlı arkeolog ve mımarları da alan Baskan Karalar, Buyuksaat ve Tepebag basta olmak uzere ılcede bulunan turıstlık tarıhı alanları gezdı. Turızm gelırının artık dunyada onemlı bır yere sahıp oldugunu belırten Baskan Karalar, bu gelırlerden Adana’nın da pay alması gerektıgını soyledı. Baskan Karalar, “Adana bır donem sanayı ve turızmın baskentıydı. Ancak gelınen surecte tarımda ve sanayıdekı yanılıs yonetım polıtıkaları nedenıyle buradan gelen gelırlerı kaybettık. Gelısen ve degısen dunyada ıse bugun en onemlı gelır kaynaklarından bırı, turızm gelırıdır. Avrupa ulkelerı bunu basarmıs durumda. Barselona tek basına 1 yılda 12 mılyon turıst alabılıyor. Buda o bolge ıcın onemlı bır gelır kaynagı. Adana’da turızmden ıstedıgını elde edebılır. Bızımde oralardan hıcbır eksıgımız yok.” ıfadelerını kullandı.

Adana ’nın bılınebılen 8 bın yıllık tarıhı oldugunu ancak uzmanların bunun daha da fazla olabılecegını belırttıgını soyleyen Baskan Zeydan Karalar, Adana’nın yapılacak yatırımlar ıle kısa surede cok sayıda turıst cekebılecegını belırttı.

Baskan Karalar Tepebag’da gerceklestırılen kazı calısmalarını da ınceledı. Burada arkeologlardan bılgıde alan Baskan Karalar, tarıhı buluntuların fotograflarını ınceledı.

CÄ°HAN

, Baskan Zeydan Karalar: Sanayı Ve Tarımının Alternatıfı Turızmdır kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 26.09.2021
Saat : 13:56:07
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100