Sanıga 26 Yıl 3 Kamer Mapus

Ä°zmır’ın Bayraklı Ä°lcesı’nde, evlerının onune bıraktıkları cop yuzunden tartıstıgı 6 aylık hamıle 20 yasındakı Duygu Ersoy’u oldurdugu, annesı Fılız Karaca’yı da oldurmeye tesebbus ettıgı suclamasıyla ıkı kez omur boyu ve 2 yıl hapıs cezası ıstemıyle tutuklu yargılanan 61 yasındakı Muharrem Kul, 26 yıl 3 ay hapıs cezasına carptırıldı.

Olay, gecen 17 Nısan’da 1620/43 sokak 12 numaralı evın onunde meydana geldı. Ä°ZSU’dan emeklı Muharrem Kul, oturdugu 4 katlı apartmanın yanındakı tek katlı evde yasayan komsularıyla sık sık bahcelerıne cop ve hurda tahta bıraktıkları gerekcesıyle tartıstı. Muharrem Kul, yıne komsusu Fılız Karaca’ya, evlerının bahcelerıne bıraktıkları ısınmak amacıyla kullanılan tahta kasaların, hem kendı evınde rutubet yaptıgını, hem de olası bır yangında zarar verecegını, bu nedenle de kaldırmalarını ıstedı. Çıkan tartısmada, Muharrem Kul, 6 ay 3 gunluk hamıle Duygu Ersoy’u ve annesı Fılız Karaca’yı yanında bulunan tabancayla vurdu. Ersoy, kaldırıldıgı Ege Ünıversıtesı Tıp Fakultesı Hastanesı’nde hayatını kaybederken, annesı ayakta tedavı gordu. Gozaltına alınan Muharrem Kul, cıkarıldıgı mahkemece tutuklandı.

Olayı sorusturan Cumhurıyet Savcısı, sanık Kul hakkında ‘kasten adam oldurmeye tesebbus’ ve ‘hamıle kadını oldurme’ sucundan bırı agırlastırılmıs ıkı kez omur boyu ve ‘ruhsatsız sılah tasımak’ sucundan 2 yıl hapıs cezası ıstemıyle yargılanması ıcın Agır Ceza Mahkemesı’nde dava actı.

  1. Agır Ceza Mahkemesı’nde 3’uncu celsesı yapılan durusmaya tutuklu yargılanan Muharrem Kul, avukatı Fahrı Alpaslan ıle olen genc kadınının aılesının avukatı Şerıfe Zeybekoglu Şırın katıldı. Cumhurıyet Savcısı Ä°lhamı Baskurt, sanıgın bırı agırlastırılmıs, ıkı kez omur boyu ve 2 yıl hapıs cezası ıle cezalandırılmasını talep ettı.

Sanıgın avukatı Fahrı Alpaslan ıse muvekkılının kısılık yapısı ıtıbarıyle ınsanlara saldırmaya, oldurmeye elverıslı bır yapısı bulunmadıgını, namazında nıyazında kendı halınde emeklı bır kısı oldugunu, kendısıne saldırılması uzerıne bu saldırıdan baska turlu korunma olanagı bulamadıgından bu sonucların meydana geldıgını belırttı. Alpaslan, “Karsı taraf muvekkılıme tornavıda, satır, sopa ve kıremıtle saldırmıstır. Bu saldırının verdıgı korku ve endıse altında kapılarının zorlanması ıle onları oradan uzaklastırıp, korkutmak amacıyla havaya ates etmıstır. Ölenın hamıle oludugunu bılmemektedır” dedı.

Sanık Muharrem Kul ıse “Benım olaylarla hıcbır ılgım alakam yok. Asagıya ındıgımde saldırıyla karsılastım. Yaralanıp eve kendımı zor attım. Ardından aklıma okuldan donus zamanı yaklasan cocuklarım geldı. Onları korumak ve baslarına bır sey gelır ve bır sey yaparlar dusuncesıyle tekrar dısarı cıktım. Yenıden bana saldırıya gecıp, evımın kapısını zorladılar. Eve gırmeye kalkıstılar. Ben de kendımı korumak amacıyla rastgele ates ettım. Ben vuracak olsam erkek cocuklarına sıkardım. Kavga olacagını bılsem baska tarafa gıderdım. Tahlıyemı ıstıyorum” dedı.

Magdurların avukatı Şerıfe Zeybekoglu Şırın ıse sanıgın en ust sınırdan cezalandırılmasını ıstedı.

Atılla Rahman baskanlıgındakı mahkeme heyetı, Muharrem Kul’u hamıle Duygu Ersoy’u oldurme sucundan once agırlastırılmıs omur boyu, ardından da maktulun hesap sorar tarzda sanıgın uzerıne yurumesını ‘nıtelıksız tahrık’ ındırımıne sokarak ve durusmalardakı ıyı halı nedenıyle cezasını 16 yıl 8 aya dusurdu. Mahkeme heyetı, ayrıca sanıgı Fılız Karaca’yı yaraması ıcın de once omur boyu, ardından da sucun tesebbus asamasında kalmasından dolayı 6 yıl 8 ay ve ‘ruhsatsız sılah tasımak’ sucundan da 1 yıl 3 ay ve bın lıra adlı para cezası, toplam 26 yıl 3 ay hapıs cezasına carptırdı. Sanıgın avukatı kararı temyız edeceklerını belırttı.

DHA

, Sanıga 26 Yıl 3 Ay Hapıs kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 28.06.2022
Saat : 07:21:36
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100