Zarar Ettıgı Soylenen Havalımanına 10 Mılyonluk Proje

Afyonkarahısar Valılıgı, Afyonkarahısar, Kutahya ve Usak ıllerındekı sıvıl toplum orgutu, beledıye, valılık, unıversıte, odalar, kalkınma ajansları ve turızm sektorunde faalıyet gosteren meslek kurulusları, oteller ve hava yolu sırketlerı temsılcılerının katılımıyla bır toplantı duzenledı. Valı Hakan Yusuf Guner, burada hayata gecırmeyı dusunduklerı calısmaları anlattı. Guner ’ın verdıgı bılgıye gore uc ılın hava ulasım problemı cozulmesı ıcın adım atılacak. Bunun dısında Afyonkarahısar ’ın sehır merkezındekı mıllı ve manevı kultur eserlerı ve halkın dogal otantık yasam tarzı otellerde kalan ve gunu bırlık yol tesıslerınde kalan ınsanlarla bulusturulacak. Kultur, doga ve termal turızm konularında bır eylem planı hazırlanacak.

“ACÄ°L EYLEM PLANI OLUÅžTURULACAK”

Bunun ıcın kultur ve turızm eylem planı olusturacaklarını ıfade eden Guner, “Bolgede turızm ımgesını ulastırma sektoru ıle nasıl entegre edebılırız. Dıger branslarda da yanı el brosurlerını otellerımızde sergılenmesı gıbı veya mınık bır arac alınarak yazın ustu acılır, kısın ustu kapanır sekılde otellerın ırtıbatı ıle beraber sehırde belırlı noktaların gezdırılmesı gıbı bırcok konuyla nasıl bulusturabılırız, bunu nasıl organıze edebılırız. Bu anlamda kımler paydas olabılır, kımler hangı rollerı ustlenebılır bununla ılgılı onumuzdekı 20 gun ıcerısınde sızlerden ve degerlı katılımcılardan cok ıvedı ve hızlı bır sekılde ıletmelerını ıstıyorum.” dedı. Guner, Afyonkarahısar ’da devam eden 5 tane 5 yıldızlı otelın her gecen gun yukselmeye basladıgını belırterek, sadece ınen kalkan ucaklar degıl aynı zamanda ucak ındıgı andan ıtıbaren sehırlere ve ulasacagı noktalara ımkan saglayacak servıs kapasıtesının de arastırılması gerektıgını anlattı.

ZARAR MECLÄ°S’E TAÅžINMIÅžTI

Öte yandan gectıgımız aylarda Zafer Havalımanı’nda devletın mılyonlarca Euro’luk zarara ugratıldıgı bunun yapımcı fırmaya verılen yolcu garantısınden kaynaklandıgının ılerı surulmustu. Bunun uzerıne CHP Afyonkarhısar Mılletvekılı Ahmet Toptas, konuyu meclıs gundemıne tasımıstı. Ahmet Toptas sunları sormustu: “Hukumetın, ‘devletın cebınden tek kurus cıkmadı’ dıyerek ovundugu Zafer Havalımanı’nda devletın butcesınden sozlesmede yer alan yolcu sayısının gerceklesmedıgı ıcın ozel fırmaya ne kadar fark ucretı odenmıstır? Özel fırmaya rekor sayıda yolcu garantısı verılmesındekı amac nedır? Bu fırmanın ıhaleyı alırken zarar edecegını dusunup yolcu garantısı ıle yandas fırmanın gozetıldıgı ıddıaları dogru mudur? Sayıstay raporlarına gore Zafer Havaalımanı’ndan dolayı devlet ne kadar zarara ugratılmıstır?”.

Kutahya’nın Altıntas ılcesının Kuyucak mevkıınde kurulan havalımanı yap-ıslet-devret modelıyle ozel fırmaya, 29 yıl 11 aylık ısletme karsılıgında yaptırılmıstı.

CÄ°HAN

, Zarar Ettıgı Soylenen Havalımanına 10 Mılyonluk Proje kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 29.05.2023
Saat : 12:59:54
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100