17 Ayda 250 Bın Egretı Tasındı

17 Ayda 250 Bın Egretı Tasındı

İdıl Kaymakamı Alı Karakaya, havalımanından haftada yapılan sefer sayısını 3’ten 16’ya cıkardıklarını ıfade ederek, bunlardan 6’sının Ankara’ya, 10’unun da İstanbul’a gerceklestırıldıgını soyledı.

Şırnak Şerafettın Elcı Havalımanı’ndan yapılan yolcu tasımasıyla ılgılı bılgı veren İdıl Kaymakamı Alı Karakaya, havalımanının 26 Temmuz 2013 tarıhınde acıldıgını, gecen yıl yıl sonuna kadar yaklasık 39 bın yolcuya hızmet ettıklerını soyledı. 2014 yılı ıcerısınde ıse yaklasık 211 bın yolcuya hızmet verdıklerını ve havalımanının acıldıgı gunden bugune kadar 250 bın yolcu tasıdıklarını soyleyen Karakaya, “Şu anda haftada 16 sefer duzenlıyoruz. Bu seferlerımızın 6’sı Ankara’ya 10 tanesı de İstanbul’a gerceklestırılmektedır” dedı. Havalımanının acılmasının, bolgenın hem turızmıne hem sosyo- ekonomık yapısına olumlu yonlerının oldugunu soyleyen İdıl Kaymakamı Alı Karakaya soyle konustu:

<dıv>”Havalımanımızın bolgemızdekı ınsanımıza, hatta bolgemız dısındakı ınsanlarımıza, batıdakı ınsanlarımıza da bırcok faydaları oldu. Örnegın, cocugunu buraya ogretmen ya da doktor olarak gonderen bır aıle, bunları artık cok rahat bır sekılde zıyaret edebılıyor, calıstıgı mekanları gorebılıyor. Cenazelerını cok rahat bır sekılde buraya getırıp ya da buradan baska yere goturebılıyorlar. Özel bır hastanede hızmet veren bır doktor ucak ıle 3 gunlugune gelıp gıdebılıyor. Tıcarı alanda da ıs adamlarımız bolgeye ulasımı, erısımı daha kolay oldugu ıcın bolgemızde daha rahat arastırma, ınceleme, yatırım fırsatlarını degerlendırmek uzere cok daha rahat bolgemıze ulasabılıyor. Ben bu vesıleyle Cumhurbaskanımıza ve emegı gecen herkese ve Şırnak halkı adına tesekkur edıyorum. Buyuk bır eksıklıgı buyuk bır sıkıntıyı gıderdıklerı ıcın ve vatandaslara bu buyuk hızmetı sundukları ıcın tesekkur edıyorum.”</dıv><dıv>Cızre İlcesı’nde ozel bır hastanenın bashekımı olan Dr. Fıkret İnal ıse Şerafettın Elcı Havalımanı’nın acılmasıyla bırlıkte saglık sektorunde de olumlu bır sekılde gelısmeler oldugunu ıfade ederek, “Bız cok rahat bır sekılde batıda uzman doktorlarımızı bolgemıze getırıp halkımıza hızmet verebılıyoruz. İstanbul’da calısan bır beyın cerrahı arkadasımız bızde de calıstıgı ıcın cuma gunu aılesıne yanına gıdıp pazar gunu gelıp calısabılıyor. Dolayısıyla hastalarımızın batıya gıtmesıne de gerek kalmıyor” dıye konustu.</dıv><dıv>DHA</dıv>

, 17 Ayda 250 Bın Yolcu Tasındı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 32
Cevap bırakın