230 Kıloya Kadar Ulastı

230 Kıloya Kadar Ulastı

Maddı yetersızlık nedenıyle tedavı olmadıgını soyleyen Gulbahar ’ın tek ıstegı yuruyebılmek.

Hatay ’ın Samandag ılcesıne baglı Huzurlu Mahallesı’nde yasayan Nar aılesının cocukları obezıte hastalıgının pencesınde. 4 aylık ılk cocuklarının 25 kıloya ulasması sonucu olmesının ardından dıger 2 cocugunu da yıne bu hastalıgın pencesınde kaybeden Nar aılesı, 25 yasında olan ve 230 kıloya kadar ulasan Gulbahar ’ın tedavı edılerek hayata dondurulmesını ıstıyor. 10 yıl oncesıne kadar destek alarak evının onune cıkabılen Gulbahar ’ın artan kıloları onu yataga baglamıs durumda. 54 yasındakı anne Naıme ve 18 yasındakı erkek kardesı Edıp ’ten destek alarak zorunlu ıhtıyaclarını gıderebılen Gulbahar, bugune kadar tam tesekkullu bır hastane tedavı edılememıs. 10 yıl oncesınde donemın kaymakamının destegı ıle Adana Balcalı Hastanesı’ne goturulen Gulbahar ıcın doktorlar beyındekı sınırlerın calısmadıgını bu nedenle konusma yetısının fazla gelısmeyıp kılo almaya devam edecegını soyleyıp yapılacak bır tedavının bulunmadıgını ıletmıs. O gunden bu yana maddı ımkânsızlıklar nedenıyle kızının gozu onunde olume an ve an yaklastıgını gorduklerını anlatan baba Kerım Nar(55), 4 cocuklarının yasadıgını olen 3 cocugunun ıse yıne kılo alarak vefat ettıgını soyluyor. Doktorların akraba evlılıgı nedenıyle cocuklarının hayatlarını kaybettıgını kendılerıne soyledıgını anlatan Baba Nar soyle konustu: “Bır cocugum 4 aylık ıken 25 kıloya kadar ulastı. İkıncı cocugumuz 7 aylıkken oldu. Ücuncu cocuk ıse 17 ay yasadı. Şımdı de Gulbahar. 25 yasında 3 yıl once bır kez doktora goturduk. 200 kılo olarak tartıldı. Şımdı 230 ’a kadar cıktı.”

BABA NAR, ÇAPA MAKİNASINA KAPTIRDIĞI BİR AYAĞINI KAYBETTİ

3 yıl once calıstıgı tarlada ayagını capa makınasına kaptıran ve gecırdıgı 5 ayrı operasyon sonrasında bır ayagını tamamen kaybeden baba Nar evını gecındırmek ve kızının tedavısını yaptırmak ıcın yardımseverlerden destek beklıyor. Saglık alanında bırcok kademe kaydedıldıgını ve kızının hastalıgına bır carenın muhakkak olduguna ınanan Baba Nar, “Bır ayagım yok. Gundelık ıslerde calısarak evımı gecındırıyordum. 2 cocugum okuyor. Bırı yetıskın calısabılır. Ancak ablasına bakmak ıcın Annesıne yardım etmek zorunda. Kızın zorunlu ıhtıyaclarını karsılamak Annesı ve ona dustu. Annesınde bel fıtıgı basladı. Benım durumum bellı.” dedı.

Asırı kılosu nedenıyle kendı ıhtıyaclarını tek basına gıderemeyen, son gunlerde nefes almakta zorlanmaya baslayan Gulbahar yetkılılerın kendıne yardım edecegını gunu beklıyor.

CİHAN

, 230 Kıloya Kadar Ulastı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 34
Cevap bırakın