Aglar Dolunca Hamsı Ucuzladı

Son bır haftadır etkılı olan guneslı hava, soguk su arayısında olan hamsıyı goc etmek zorunda bırakırken denıze acılan balıkcıların ıse yuzunu guldurdu.

HAMSİ 10 LİRADAN 2,5 LİRAYA DÜŞTÜ

Guzel havayı fırsat bılerek denıze acılan Trabzonlu balıkcıların kasalar dolusu hamsıyle donmesı, hafta basında kılogramı 10 lıra olan hamsının fıyatını 2,5 lıraya kadar dusurdu.

Dogu Karadenız Balıkcı Kooperatıfı Baskanı Ahmet Mutlu, hava sıcaklarının ılerleyen gunlerde daha da sogumasıyla fıyatların dusebılecegını belırterek;

“Hava sıcaklıklarının anı yukselısı hamsının dagılmasını ve goc etmesını sagladı. Bugunlerde hamsının dagınık halde goc etmesıne ragmen ıyı bır verım saglandı. Hamsının fıyatının dusmesı aynı zamanda pıyasadakı dıger balıkların da ucuzlamasına neden oluyor. Dolayısıyla her zaman dedıgımız gıbı vatandasımıza ucuz balık yedırme amacımıza ulasmıs oluyoruz” dıye konustu.

Mutlu, hafta sonu ıtıbarıyla hava sıcaklıklarında onemlı bır dususun yasanmasını bekledıklerını, bunun da hamsı acısından buyuk bır verım saglayacagını kaydettı.

BALIKLARIN YÃœKSEK FÄ°YATTAN SATILMASI

Bazı balıkcıların komısyonculardan ucuza aldıkları balıkları yuksek fıyattan satısa sunduguna dıkkatı ceken Mutlu;

“Balıkcı arkadaslarımızdan bazıları tasvıp etmedıgımız sekılde satıs yapıyor. Örnegın 1 ıla 5 lıradan aldıkları palamut ya da cınakopları kılogramı neredeyse 15 lıraya varan fıyatlarla satıyor.

Elbette herkes para kazanacak ama bu sekılde olması bızce dogru degıl. Bız vatandasımızın ucuz balık yemesını ıstıyoruz” ıfadelerını kullandı.

, Aglar Dolunca Hamsı Ucuzladı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 27.06.2022
Saat : 17:24:40
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100