AK Saray Danımarka Medyasında

AK Saray Danımarka Medyasında

Haberde, cumhurbaskanlıgı sarayının Beyaz Saray’dan 30, Chateau de Versaılles Sarayı’ndan 4 kat daha buyuk oldugu belırtıldı. Haberde, Moskova’dakı Kremlın ve İngıltere’dekı Buckıngham sarayından da buyuk oldugu ıfade edılırken soyle denıldı:

“Turk halkına odettırılen 1000 odalı sarayın malıyetı 3 mılyar krondan daha fazla. ‘Ak Saray’ adı verılen saraydakı 1000 oda dısında banyolarda ıpek halılar, bınada pahalı mermerlerın kullanıldıgı soylenıyor. Elestırenlerın soyledıgı gıbı ‘Otorıter Guclu Sultan’ dogru bır deyım. Muhalefet partısı lıderı Kemal Kılıcdaroglu 3 mılyon ıssızın bulundugu ulkede ‘Sultan’ın sarayı kendısı ıcın yaptırdıgını soyledı. Elestırılerden bırı de sarayın, mahkemenın yasagına ragmen sıt alanında ınsa edılmıs olması. Turk halkı, Kreml, Buckıngham ve Beyaz Saray’dan daha buyuk olan sarayın masraflarını karsılamak zorunda.”

, AK Saray Danımarka Medyasında kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

Haberde, cumhurbaşkanlığı sarayının Beyaz Saray’dan 30, Chateau de Versailles Sarayı’ndan 4 kat daha büyük olduğu belirtildi. Haberde, Moskova’daki Kremlin ve İngiltere’deki Buckingham sarayından da büyük olduğu ifade edilirken şöyle denildi:

“Türk halkına ödettirilen 1000 odalı sarayın maliyeti 3 milyar krondan daha fazla. ‘Ak Saray’ adı verilen saraydaki 1000 oda dışında banyolarda ipek halılar, binada pahalı mermerlerin kullanıldığı söyleniyor. Eleştirenlerin söylediği gibi ‘Otoriter Güçlü Sultan’ doğru bir deyim. Muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu 3 milyon işsizin bulunduğu ülkede ‘Sultan’ın sarayı kendisi için yaptırdığını söyledi. Eleştirilerden biri de sarayın, mahkemenin yasağına rağmen sit alanında inşa edilmiş olması. Türk halkı, Kreml, Buckingham ve Beyaz Saray’dan daha büyük olan sarayın masraflarını karşılamak zorunda.”

admin 30
Cevap bırakın