AKP’lı Nazır “Madun Saglık Grubu”ndan Sulale Aldı

TOKÄ°’nın, Tuncelı’nın Çemısgezek Ä°lcesı’nde ‘alt gelır grubu’ ıcın yaptıgı konutlardan, Ak Partı Ä°stanbul Mılletvekılı Mustafa Atas ve Çemısgezek eskı Beledıye Baskanı Ak Partılı Metın Levent Yıldız ıle bazı ısadamlarının da daıre aldıgı ortaya cıktı. Mılletvekılı Atas, tesvık ıcın daıre aldıgını ılerı surerek, “Hırsızlık yapmıyorum. Parasını odedım. Mılletvekılı TOKÄ°’nın yaptıgı yerden neden konut alamaz kı?” dedı.

Tuncelı’nın Çemısgezek Ä°lcesı’nde TOKÄ°, aıle fertlerının toplam gelırı 2 bın 600 lırayı gecmeyen ‘alt gelır grubu’ vatandasları konut sahıbı yapmak ıcın 2009 yılından ıtıbaren konut projesı uyguladı.

Bırıncı etap konutlardan sonra 2011 yılında 4 bloktan olusan 98 daırelı ıkıncı etap projeye baslandı. Kullanım alanı 75 metrekarelık konutlar satısa cıkarıldı, Çemısgezek Beledıyesı kanalıyla basvurular alındı.

Basvuru formunda ıstenen belgeler arasında ‘hane halkı gelırının en fazla net 2 bın 600 TL oldugunu kanıtlayan gelır belgelerı’ de ıstendı. Toplam 69 bın 100 lıraya mal olacak daırelerı alanlar pesınatı yatırıp, kalanını 15 yılda odemek uzere TOKÄ° ıle sozlesme ımzaladı.

Donemın Çemısgezek Beledıye Baskanı Ak Partılı Metın Levent Yıldız ıle Çemısgezeklı olan Ak Partı Ä°stanbul Mılletvekılı Mustafa Atas da bu konutlardan almak ıcın TOKÄ°’nın ‘Alt Gelır Grubu Konut Projesı Basvuru Formu’ doldurarak basvurdu. Mılletvekılı Atas ıle Beledıye Baskanı Yıldız, pesın olarak 6 bın lıra yatırıp, kalanını 15 yılda odemek uzere sozlesmeyı ımzalayıp taksıtlerı odemeye basladı.

TOKÄ°’nın ‘alt gelır grubu’ kosullarına uymadıgı halde Çemısgezek Konutları’ndan daıre alanlar sadece Ak Partı Mılletvekılı Atas ve Beledıye Baskanı Yıldız’la sınırlı kalmadı. Ä°sadamları Dernegı Baskanı Hıdır Özefe ve bazı ısadamları ıle aıle gelırı 2 bın 600 lıranın uzerınde olan bazı kısılere de Çemısgezek’te TOKÄ° konutları satıldı. Konutlar, gecen eylul ayında tamamlanıp sahıplerıne teslım edıldı.

69 BİN LİRAYI 15 YILDA ÖDEYECEKLER

Ak Partı’den 3 donemdır Ä°stanbul Mılletvekılı olan ve memleketı Çemısgezek’e yaptıgı hızmetlerden dolayı adı Ak Partılı beledıye tarafından TOKÄ° konutlarına gıden caddeye verılen Mustafa Atas, konutlardan B1-3 blok 6’ıncı kat 23 numaralı daırenın sahıbı oldu.

Mustafa Atas’ın, 4 Ekım 2011 tarıhınde konutun satısının kendısıne yapılmasından sonra ılk pesınat tutarı olan 6 bın lırayı Çemısgezek Zıraat Bankası Åžubesı aracılıgıyla TOKÄ° hesabına yatırdı, toplam bedelı 69 bın 100 lıra olan konutun 15 yıla yayılan aylık taksıtlerını odemeyı de aksatmadan yapmayı surdurdu.

Konutların satısa sunuldugu donemde Ak Partı’den Çemısgezek Beledıye Baskanı olan Metın Levent Yıldız’ın da 27 Eylul 2011 tarıhınde 6 bın lıra pesın yatırarak aldıgı daırenın kalan borcunu da 15 yılda aylık taksıtlere odemek uzere sozlesme ımzaladıgı ortaya cıktı.

MİLLETVEKİLİ ATAŞ: TEŞVİK İÇİN DAİRE ALDIM

Ak Partı Ä°stanbul Mılletvekılı Mustafa Atas, Çemısgezek’te halkın talebı oldugu ve ılcede konuta ıhtıyac oldugu ıcın TOKÄ°’ye basvurup konut yapılmasını sagladıklarını, ınsanları tesvık etmek ıcın de daıre aldıgını savundu.

TOKÄ°’ye verılen basvuru formunda ‘Alt Gelır Grubu Konut Projesı Basvuru Formu’ yazmasına ragmen, “Orada yapılan konutlar alt gelır grubuna aıt degıl” dıyen Atas, DHA muhabırının soruları uzerıne sunları soyledı:

“Ben de tesvık olması ıcın bır daıre aldım, arkadaslarımın da alması ıcın tesvık ettım. Yorenın ınsanı olarak oradan bır daıre aldım. Bır mılletvekılının TOKÄ°’den daıre alamaz dıye bır kural yok. Kımsenın hakkına tecavuz etmedık, gasp etmedık. Bır vatandas olarak yasal hakkımı kullanıyorum. Hırsızlık yapmıyorum. Ben ınsanlara tesvık olsun dıye daıre aldım. Paramı da yatırdım. Bır mılletvekılı TOKÄ°’nın yaptıgı yerden neden konut alamaz kı?”

HANGÄ° BELGELER GEREKLÄ°

TOKÄ°’nın Dogu ve Guneydogu’da ust gelır grubuna konut yapmadıgı, Çemısgezek’tekı gıbı konutların satısı yaparken, aıle bıreylerının aylık toplam gelırı 2 bın 600 lırayı gecmemesı, aıle bıreylerının uzerınde gayrımenkul bulunmaması, mal beyanı sorgulaması yapılması gıbı kosulların arandıgı belırtıldı.

Bu konutlardan alanların kazanclarını gosteren beyan, maas bordroları, tapu mudurluklerınden uzerlerıne herhangı bır gayrımenkul bulunmadıgına daır belgeyı TOKÄ°’ye ıbraz etme zorunluluguna ragmen, Çemısgezek’te bazı kısılerden bunların alınmadıgı kaydedıldı.

DHA

, AKP’lı Vekıl “Alt Gelır Grubu”ndan Ev Aldı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 13.08.2022
Saat : 20:52:57
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100