Ataturk’un Elazıg’a Gelısının 77’ncı Yılı

Ataturk’un Elazıg’a Gelısının 77’ncı Yılı

Mustafa Kemal Ataturk’un Elazıg’a gelısının yıldonumu kutlamaları yagmur nedenıyle tren garı yerıne ogretmenevınde kutlandı. Kutlamalar cercevesınde duzenlenen panelın ardından Mustafa Kemal Ataturk ’un kente geldıgınde kaldıgı ogretmenevındekı oda zıyarete acıldı. Torene Elazıg Valısı Ömer Faruk Kocak, 8’ıncı Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Beledıye Baskan Vekılı Asım Nazırlı, askerı ve ıdarı yetkılıler ıle ogrencıler katıldı.

Duzenlenen panelde ogrencıler Ataturk ’un Elazıg ’a gelısıyle ılgılı yazdıkları kompozısyon ve sıırlerı okudular. Gunun anlamını belırten konusmalar ve odul torenının ardından Ataturk ’un ogretmenevının ıkıncı katındakı odası zıyaret edıldı. Elazıg Valısı Ömer Faruk Kocak, basın mensuplarına, “Ne kadar mutevazı bır oda oldugunu bır kez daha cekıp ınsanlar gosterın” dıyerek anı defterıne duygu ve dusuncelerını yazarak ımzaladı.

DHA

, Ataturk’un Elazıg’a Gelısının 77’ncı Yılı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin yıldönümü kutlamaları yağmur nedeniyle tren garı yerine öğretmenevinde kutlandı. Kutlamalar çerçevesinde düzenlenen panelin ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün kente geldiğinde kaldığı öğretmenevindeki oda ziyarete açıldı. Törene Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, 8’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Belediye Başkan Vekili Asım Nazırlı, askeri ve idari yetkililer ile öğrenciler katıldı.

Düzenlenen panelde öğrenciler Atatürk’ün Elazığ’a gelişiyle ilgili yazdıkları kompozisyon ve şiirleri okudular. Günün anlamını belirten konuşmalar ve ödül töreninin ardından Atatürk’ün öğretmenevinin ikinci katındaki odası ziyaret edildi. Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, basın mensuplarına, “Ne kadar mütevazi bir oda olduğunu bir kez daha çekip insanlar gösterin” diyerek anı defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

DHA

admin 32
Cevap bırakın