Baransu: Savcı İddıanameyı Yazamıyor ZIRA?

Polıslere yonelık algı operasyonları tek tek cokuyor. 22 Temmuz’da tutuklanan polısler bır bır tahlıye edılıyor. Tutuklamalarla ılgılı oyle skandallar var kı…

Pekı 22 Temmuz’dan bu yana tutuklu bulunan polıslerle ılgılı ıddıaname neden bır turlu yazılmıyor.

Taraf Yazarı Baransu bugunku yazısında bu konuyla ılgılı carpıcı bır ıddıa ortaya attı. Savcı ıddıanameyı bır turlu yazamıyor, hatta tahlıyelerle olayı kapatmaya calısıyorlar. Ä°ddıaya gore Savcı da hakım de dosyadan bır haber ve ısın ıcınden bır turlu cıkamıyorlar…

Ä°ste Mehmet Baransu’nun bugunku yazısı;

Cumhurıyet tarıhının en buyuk yolsuzluk operasyonunu ortaya cıkardılar. Mılletın, ulkeyı emanet ettıgı kısılerden bazılarının nasıl da yolsuzluk batagına battıgını gozler onune serdıler.

Kasa kasa paralar, ayakkabı kutularına sıgmayan dolarlar…

Korkmamıslardı. Yılmamıslardı. “Hırsızdan korksak polıs olmazdık” dıyorlardı.

Dındar gecınen bırılerının “gercek yuzlerını” bızlere gosterdıler.

“Senın onunde yatarım Reza” hafızalara kazandı.

Bır basbakanın evınde sıfırlanması gereken paralar. 700 bın TL ’lık kol saatlerı. Çıkolata kutularına ıstıflenen “bahsısler”. Sorusturmayı kapatan savcının ıfadesıyle “hedıyeler”.

Ne demıstı; “Memurun ve orospunun bahsısını pesın, onden odeyeceksın.”

Pesın pesın odedı…

Çok yatmadı ıcerıde. Davullar zurnalarla tahlıye edıldı Reza. Yetmedı yandas medyada Turk bayragı onunde kendısıyle roportajlar yapıldı. Ülkenın carı acıgını nasıl kapattıgı hıkâyesını anlattı Bayrak onunde.

O bayrak kı “sehıt” kanıyla boyanmıstı. Çanakkale ’de, mıllı mucadelede “bırılerının onune yatmayan”, ayagında carıklı “haram lokma yemeyen yetımlerı” temsıl edıyordu.

Bayragı yerden kaldırmakla, bayragın onurunu kurtardıklarını dusunenler, ortadakı bu hazın durumu anlayamadı. Anlayamazlardı…

“Bıze darbe yapıyorlar, operasyon cekıyorlar” dedıler…

Ama…

Kamuoyunda yolsuzluk sorusturmalarını bır turlu unutturamadılar. Üc bes “capulcu” polıs “bırılerını” tarıhe “hırsız” olarak yazdırmıstı.

İntıkam alınmalıydı.

Dugmeye bastılar. 22 Temmuz gecesı, bır sahur vaktı “polıslere” operasyon yaptılar. Gozaltı, ıfade derken operasyon ellerıne yuzlerıne bulastı…

Gozaltı suresı dolmus, adlıyede savcılar, hâkımler ne yapacaklarını sasırmıslardı. Ankara ’dan gelen emırle hukuksuz sekılde gozaltına devam kararı cıktı. Bayramı nezarethanede gecırdıler. Bayram namazı nezarethanede kılındı.

“DÄ°NDAR GÖRÜNÜMLÜ” PARTÄ°

Kıldıkları namazla bıle dalga gectı bırılerı. İmamdan once tekbır getırıldıgını soyleyıp, alay eden AKP ’lı vekıller bıle cıktı. Bayram namazı kılmıs mıydı bu zevat hıc? Namazdakı tekbırlerı bıle bılmıyordu “dındar gorunumlu” partı. Aglanacak hâllerıne guluyordu mıllet.

SKANDAL TUTUKLAMALAR

Sonrası hukuksuz tutuklamalar. Bıldıgınız hıkâyeyı neden mı yazdım. Öncekı gun Sılıvrı ’den sessız sedasız bır polıs daha tahlıye edıldı. Bu besıncı tahlıye. Emnıyet ’te sofordu. Ancak 22 Temmuz gunu o da tutuklanmıstı. Yasadısı dınleme gerekcesıyle. “Ben soforum, dınlemeyle ne ısım olur” dedıyse de derdını anlatamadı. Bılmıyordu kı “Kac İsmaıl ’ın” verdıgı lıstede onun da adı vardı.

Lısteye eklenmesının nedenı ıse nezarethanede yaptıgı yemek duasıydı. “Mılletımız var olsun, haram yıyen mahvolsun” sozu Ankara ’yı rahatsız etmıstı. Tutuklandı.

Dedım ya dosya tel tel dokuluyor. 2010 yılında polıs olan bır kısı, 2009 yılındakı dınleme ıddıasıyla tutuklandı. 2012 yılında gorevden alınan bır baskası 2013 yılındakı dınlemeden tutuklandı. Yuzlerce benzer ornek var.

Bu kadar uzun cumleler neden mı kurdum. Polıslerle ılgılı ıddıanameyı savcı bır turlu yazamıyor. Çunku “kac İsmaıl ’ın” teslım ettıgı lıste sorunlarla dolu. Öncekı gunku gıbı kamuoyuna hıssettırmeden tahlıyelerle hatalarını kapatmak ıstıyorlar. Savcı da hâkım de dosyadan bıhaber. İcınden cıkmaya cabalıyor.

Basarır mı? Pek mumkun degıl.

Savcı ıddıanameyı yazsın, sız asıl buyuk tantanayı o zaman gorun.

Yetıs Ä°smaıl yetıs… Çaglayan ’dakıler zor durumda.

, Baransu: Savcı İddıanameyı Yazamıyor ÇÜNKÜ? kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 24.09.2022
Saat : 04:16:26
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100