Bıngol’de 1 Sılıkozıs Hastası Elan Öldu

Karlıova’da Halıt Karabulak ıle bırlıkte sılıkozıs hastalıgından yasamını yıtırenlerın sayısının 14’e yukseldı.

Ä°stanbul Esenyurt’ta 2000 ıle 2005 yılları arasında kot taslama ısınde calısan Halıt Karabulak, memleketı Bıngol’un Karlıova ılcesıne dondukten bır sure sonra solunum yetmezlıgı cekmeye basladı. Yakınları tarafından 2005 yılı sonunda Erzurum Ataturk Ãœnıversıtesı Arastırma Hastanesı’ne goturulen Halıt Karabulak’ın yapılan muayenesınde sılıkozıs hastalıgına yakalandıgı tespıt edıldı.

Hastanede bır sure tedavı goren Halıt Karabulak daha sonra dondugu evınde 2010 yılında ıse hastalıktan dolayı yatalak hale geldı. 2010 yılından berı evınde tedavı gormeye calısan Halıt Karabulak, 3 gun once fenalasınca Bıngol Devlet Hastanesı’ne kaldırıldı. Halıt Karabulak bugun saat 11.00’de tedavı gordugu hastanede yasamını yıtırdı. Yakınları tarafında cenazesı alınan Karabulak, Karlıova ılcesıne getırılerek sevenlerı tarafında defnedıldı. Karlıova ve baglı bazı ılcelerde sılıkozıs hastalıgından dolayı yasamını yıtırenlerın sayısının 14’e yukseldı.

Karlıova ılcesıne baglı Taslıcay, Toklular, Hasanova, Bahce koyu ve merkez olmak uzere yaklasık 300 Sılıkozıs hastasını oldugu ogrenılırken; Sılıkozıs hastası Saım Karakaya’nın da durumunun fenalastıgı ve Bıngol Devlet Hastanesı’nde tedavı altına alındıgı ogrenıldı.

HDP Grup Baskan Vekılı ve Bıngol Mılletvekılı Ä°drıs Baluken, bu yılın Ramazan ayında Halıt Karabulak’ı evınde zıyaret etmıs ve Sılıkozıs hastalarıyla ılgılı yaptıkları calısmalar konusunda bılgı vermıstı.

<dıv>

DHA

</dıv>, Bıngol’de 1 Sılıkozıs Hastası Daha Öldu kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 03.07.2022
Saat : 22:33:17
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100