Bolu’da bin öğrenciye bin bilgisayar

Bolu’da bin öğrenciye bin bilgisayar

Bolu Belediyesi tarafından Büyük Bahar Buluşması etkinliğiyle üniversiteyi kazanan Bolulu bin öğrenciye dizüstü bilgisayar dağıtıldı. Başkan Yılmaz, ‘Tünelin ucu artık göründü’ dedi.

Atatürk Orman Parkı’nda ‘Büyük Bahar Buluşması’ adı altında düzenlenen programa Vali Vekili Necdet Özeroğlu, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, çok sayıda davetli ve binlerce vatandaş katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterileri ile devam etti.

Gösterinin ardından açılış konuşması yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ‘Baharın kendini hissettirdiği çok önemli bir günde siz değerli vatandaşlarımla bir arada bulunmanın onurunu gururunu yaşıyorum. Vakıfların efendisi, rahmetle yâd etiğimiz İzzet Baysal babamız, sağlıklı ve eğitimli gençler yetiştirebilmek için sistemini kurmuş. Hem okul hem de sağlık alanda lazım olan bütün yatırımları Bolu’da ilave olarak yapmıştır. Çünkü bizim geleceğimiz bu günün gençleridir. Hepimiz çocuklarımız ve torunlarımız için bir şeyler yapma çabasındayız. Biz de Bolu Belediyesi olarak Türkiye’de ilk defa dördüncü yıldır Bolu’daki bir liseyi bitiren ve sonrasında dört yıllık bir üniversiteyi kazanan bütün öğrencilerimize bilgisayar dağıtıyoruz. Bu dağıtım sadece Bolu’da yapılmakta olup Türkiye’de ilk defa bizim dönemimizde başlamıştır’ diye konuştu.

‘BÜTÜN MAHALLELERE EL UZATIYORUZ’

Konuşmasının devamında, Bolu Belediyesi’nin çalışmalarından da bahseden Başkan Yılmaz, ‘Bolu Belediyesi olarak dokuz yıldır çok büyük bir çalışma içerisinde olduğumuzu ve bütün mahallelerde elimizi uzatmaya çalıştığımızı, her mahallede gücümüz yettiğince çalışma yürüttüğümüzü biliyorsunuz. Belediye Başkanı olduğumuzda 25 mahallemiz varken bu sayıyı 43’e çıkardık. Olanca gücümüzle gece ve gündüz demeden sizlere hizmetkar olabilmek için gayretlerimiz sürüyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana yol yapıyoruz ama en fazla şikayet konusu olan da yollar. İnanın artık tünelin ucu gözüktü. Sizlerin gösterdiği bu duyarlılık ve hoş görü vesilesi ile hepinize çok teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

BOLU DEĞİŞİMDEN PAYINI ALIYOR

Başkan Yılmaz’dan sonra bir konuşma da Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun yaparak, ‘Bugün Bolu Belediyemizin son 4 yıldır devam ettirdiği ve Türkiye’nin değişimi, dönüşümü anlamında çok güzel bir proje olan bilgisayar dağıtım törenindeyiz. Bir önemli konuda yine son derece gurur duyduğumuz bu parkta birlikteyiz. Çok değil, 3-5 sene önceye kadar girmekten koktuğumuz, acaba girdiğimizde başımıza bir şey gelir mi? diye çekindiğimiz bir mekanda birlikteyiz. Türkiye gelişiyor, dönüşüyor ve Bolumuz da bundan payını alıyor’ şeklinde konuştu..

admin 35
Cevap bırakın