Böyle yaya geçidi mi olur?

Böyle yaya geçidi mi olur?

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağında bulunan yaya geçidinin ışıkların 20 metre öncesine koyulması vatandaşlar için büyük tehlike oluşturuyor.

 Doğu Anadolu Bölgesinin en kapsamlı hastaneleri arasında bulunan Erzurum Bölge Eğitim Hastanesi kavşağında bulunan yaya geçidi yayalar için büyük bir tehlike oluşturuyor. Her gün binlerce hastanın uğrak yeri olan Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağındaki terslik yayalara zaman zaman zor anlar yaşatıyor. Kavşaktaki yaya geçidi ışıkların 20 metre öncesine koyulması vatandaşlar ile araç sürücülerin anlaşmazlıklarına yol açıyor. 

Önce yaya geçidi ardından 20 metre ileride ışıkların olması yayaların araçlar içerisinden karşıya geçmelerini zorunlu hale getiriyor ve kimi zaman ise kazaların yaşanmasına neden oluyor. 

Vatandaşlar yoldan geçerken çok korktuklarını ve ne yapacaklarını şaşırdıklarını belirterek, “Yayalar için yeşil ışık yanıyor biz tam geçmeye çalışıyoruz ileriden hızla bir araba geliyor yaya geçidini hiç dinlemiyor. Kırmızı ışıkta duruyor bu da bizim için tehlike oluşturuyor” dediler.

admin 34
Cevap bırakın