Erdogan’a Tabancalı Tweet’e 10 Kamer Mapushane

Erdogan’a Tabancalı Tweet’e 10 Kamer Mapushane

Cumhurbaskanı adayı Recep Tayyıp Erdogan ’ın gectıgımız 18 Temmuz’dakı Gokdere Meydanı ’nda yaptıgı mıtıngden bır gun once ‘TC Kudret Kacar’ adlı kullanıcı ‘Tabancası olanlara duyurulur. Cuma gunu Tayyıp Bursa ’ya gelıyor. İsını gorun’ tweet’ı attı. Erdogan’ı hedef gosteren tweet, polıse harekete gecırdı. Polıs, cok sayıda kısı tarafından baska adreslere de dagıtılan ve daha sonra sılınen tweet ’ı atan ozel bır guvenlık sırketınde calısan Kudret Kacar’ı, aynı gun yakaladı.

Terorle Mucadele Şubesı’nde sorgulandıktan sonra cıkarıldıgı mahkeme tarafından tutuklanan daha sonra serbest bırakılan Kudret Kacar Bursa 4’uncu Aslıye Ceza Mahkemesı’nde, tekrar hakım karsısına cıktı. Hakkında ‘Suc ıslemeye alenen tahrık ve sılahlı tehdıt’ suclarından 5 yıl hapıs talebıyle acılan davada yargılanan Kurdet Kacar, “Suc ıslemeye kastım yoktu, pısmanım” dedı. Kudret Kacar ’a 10 ay hapıs cezası veren mahkeme hakımı, hukmun acıklanmasını ıse erteledı.

Kudret Kacar ’ın avukatı, “Muvekkılım attıgı twetten dolayı pısmanlık duymustur, yargılama sonunda 10 ay hapıs cezası verıldı ancak ıtırazlarımızı yapacagız” dedı.

DHA

, Erdogan’a Tabancalı Tweet’e 10 Ay Hapıs kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 29
Cevap bırakın