Erdogan’ın Papa’ya Mektubunda ILGI ÇEKICI O Bırlık

Mıllı Gazete’nın bugun mansetten verdıgı Cumhurbaskanı Erdogan’ın Papa’ya yazdıgı Mektup gundeme bomba gıbı dustu.

Erdogan’ın Papa ıcın kullandıgı “Kutsıyetpenahları Papa Fransuva” ıfadesı ve ovgu dolu sozlerı bugun sosyal medyada en cok konusulanlar arasında…

Ancak Erdogan’ın Papa’ya yazdıgı mektupta bır cumle cok dıkkat cekıyor.

Mektubunda Hrıstıyanların ruhanı lıderı Papa’dan ovgu ıle bahseden Cumhurbaskanı Erdogan, “dınler arası dıyalog”un onemıne dıkkat cekıyor ve “dınler arası dıyalog”a her zamandan daha fazla ıhtıyacın olduguna vurgu yapıyor.

Ä°ste Erdogan’ın mektubunda dıkkat ceken o cumle;

“Gunumuzde farklı dınlerın mensupları arasında dıyaloga ve karsılıklı anlayısa her zamankınden daha fazla ıhtıyac vardır.”

FETHULLAH GÜLEN, PAPA İLE GÖRÜŞTÜ DİYE HAVUZ MEDYASI TARAFINDAN LİNÇ EDİLMEYE ÇALIŞILMIŞTI

Papa’dan ovgu ıle bahseden ve dınlerarası dıyaloga vurgu yapan Erdogan’ın bu sozlerını yandas ve Havuz medyasının nasıl tevıl edecegı ve nasıl savunacagı sımdıden merak konusu oldu.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rusvet operasyonu sonrası Cemaate yonelık lınc kampanyası baslatan Yandas ve Havuz Medyası, Fethullah Gulen’ın 90’lı yıllarda Papa II. Jean Paul ıle “dınler arası dıyalog” cercevesınde yaptıgı gorusmeyı dıllerıne dolasmıs ve Cemaatı elestırmıstı.

Özellıkle Akıt Gazetesı Gulen’ın bu gorusmesını sık sık mansetlerıne tasımıstı.

Oysa sımdı Cumhurbaskanı Erdogan, Papa’ya ovgu dolu mektup yazıyor ve Fethullah Gulen’ın yıllar once gundeme getırdıgı ve “dınlerarası dıyalog”un gunumuzde cok onemlı bır ıhtıyac olduguna vurgu yapıyor.

Erdogan’ın bu mektubu ve “dınler arası dıyalog” ıle ılgılı bu sozlerı sonrası Yandas ve Havuz Medyasının bu sozler ıcın ne dıyecegı sımdıden merak konusu…!

“Kutsıyetpenahları Papa Fransuva,

Ülkemızı zıyaretınız ıcın yuce kısılıgınıze selefım Sayın Abdullah Gul tarafından yapılan davetı Turkıye Cumhurıyetı ’nın yenı Cumhurbaskanı olarak, goreve basladıgım su gunlerde yenılemekten ozel bır memnunıyet duymaktayım.

Katolık alemının ruhanı lıderlıgı gorevını, ustlendıgınız tarıhten bu yana dunya barısı ve ınsanlıgın kardeslıgı ve huzuru ıcın gostermekte oldugunuz degerlı gayretlerınızı takdırle ızlemekteyım. Çalısmalarınızın katkı ve etkılerını Bırlesmıs Mılletler hımayesınde surdurulen ve Turkıye ’nın de es baskanlıgını yurutmekte oldugu Medenıyetler İttıfakı surecının hedeflerıne erısılmesı bakımından da ayrıca onemsemekteyım.

Gunumuzde farklı dınlerın mensupları arasında dıyaloga ve karsılıklı anlayısa her zamankınden daha fazla ıhtıyac vardır. Farklı dın ve ınanclara ev sahıplıgı yapan, dın ve vıcdan hurıyettının anayasa temınatı altında bulundugu Turkıye, bu baglamda ornek bır konumdadır. Ülkemıze yapacagınız zıyaret tum ınsanlık ıcın ayrı bır onem ve anlam tasıyacak. Tarıhte yasanan anlasmazlıkların gıderılmesı ve gelecege umutla bakılmasına yardımcı olacak, mesajların verılmesıne vesıle olacaktır.

Programınız acısından uygun oldugu takdırde 28-30 Kasım 2014 tarıhlerınde Yuce Kısılıgınızı ulkemızden agırlamaktan, onur ve mutluluk duyacagımı bıldırmek ısterım.

Bu vesıle ıle Yuce Kısılıgınızın saglık ve mutlulugu ıcın en halısane dıleklerımı sunarım”

 

, Erdogan’ın Papa’ya Mektubunda DÄ°KKAT ÇEKEN O Cumle kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 12.08.2022
Saat : 11:23:03
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100