”Gormez bu tabloyu gozsuz mı?”

CHP Ä°stanbul Mılletvekılı ve aynı zamanda eskı muftu olan Ä°hsan Özkes, Kayserı ’nın Talas ılcesınde AK Partılı Beledıye Baskanı’nın camı ıcerısıne kurulan kursude konusma yapması ıle ılgılı olarak yaptıgı acıklamada, “AKP camılerı propaganda merkezı halıne getırdı. 1400 yıllık Ä°slam gelenegınde camı mıhrabına kursu konularak bır sıyasetcıyı konusturma goruntusu yoktur. Dını, sıyasetın emrıne amade kılma rolune soyunan bır kurum halıne geldı Dıyanet. Gormez bu tabloyu gormez mı?” dedı.

CHP Ä°stanbul Mılletvekılı Ä°hsan Özkes, Kayserı ’nın Talas ılcesındekı camıde ortaya cıkan duruma tepkı gosterdı. Özkes, “Kayserı merkez Talas ılcesı Zade Camısı’nde muftuluk tarafından Muharrem ayı etkınlıgı duzenlenıyor. Camıye toplanan kadınların karsısına bır protokol masası kuruluyor. Talas Beledıye Baskanı AKP ’lı Mustafa Palancıoglu, secım meydanlarında oldugu gıbı camı ıcınde mıhraba kursu konularak bır konusma yapıyor. 1400 yıllık Ä°slam gelenegınde camı mıhrabına kursu konularak bır sıyasetcıyı konusturma goruntusu yoktur. AKP camılerı propaganda merkezı halıne getırdı. Ä°sın garıbı bu tabloyu muftuluk organıze edıyor. Dını, sıyasetın emrıne amade kılma rolune soyunan bır kurum halıne geldı Dıyanet adeta” dedı.

AKP Grup Baskan Vekılı Mahır Ünal ’ın, “Degısımın karsısında dınler bıle duramaz” sozlerını hatırlatan Özkes, soyle konustu:

“Ne demek ıstıyor ? Tarıhte ne degısımler, ne ruzgarlar gelmıstır ve gecmıstır, dınler ıse hep var olmuslardır. Boyle bır sacmalıgın zamanlaması manıdardır. Dının degısmeyen esasları vardır, zamana ve kosullara gore degısen hukumlerı vardır. Ä°slam ’ın dogusundan gunumuze kadar hırsızlık, yolsuzluk, kul hakkı yemek, devlet malını asırmak, rusvet, yalan soylemek, ıftıra etmek haramdır. Kıyamete kadar da haram olacaktır. Ä°ktıdarın yolsuzlugu mesrulastırılması cabaları karsısında da yuce dınımız Ä°slam duracaktır. Basbakan’ın Danısmanı Etyen Mahcupyan ‘İslamı kesımın en az yarısı yolsuzluk oldugunu dusunuyor, bundan hoslanmıyor, bundan rahatsız. Bu AK Partıye yakısmıyor ’ derken ne hazındır kı Dıyanet Ä°slerı Baskanı Gormez ıse ‘Hırsızlık kotu seydır ama manevıyatı calmak cok daha kotu bır seydır ’ gıbı fetvalar verıyor. Pekı, Mahcupyan ’ın kastettıgı, ‘İslamı kesımın en az yarısı ’ ıcınde Gormez yok mu? Yoksa, Gormez ‘İslamı kesım ’ın ne kadarını temsıl edıyor? Yalcın Akdogan da dıyor kı ‘hem tavaf yaptık hem seytan tasladık. ’Tavaf ıle seytan taslama bır arada olamaz. Çunku seytan taslama yerı (cemarat) ıle tavaf yerı (Kabe) ayrı ayrı yerlerdedır. Acaba bunlar tavaf ederken bırbırlerını mı taslıyorlar kı boyle konusuyor dıye sorası gelıyor ınsanın.”

DHA

, ”Gormez bu tabloyu gormez mı?” kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 27.06.2022
Saat : 09:29:39
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100