Hasta Ivedı Servıste Kayboldu!

Hasta Ivedı Servıste Kayboldu!

Karsıyaka Devlet Hastanesı’nın acıl servısıne goturulen Bılır’ın, nabız, tansıyon ve atesı olculup, kendı halıne bırakıldı.

Bes dakıka farkla hastaneye gırıs yapan yakınlarının nerede oldugunu sorması uzerıne, Bılır’ın, yalın ayakla acıl servısten cıkıp kayboldugu ortaya cıktı.

Dort gundur aramalara ragmen esı bulunamayan Remzı Bılır, saglık gorevlılerı hakkında savcılıga suc duyurusunda bulundu.

Gecen cuma gunu saat 13.30 sıralarında, Karsıyaka İlcesı’ndekı Zubeyde Hanım Caddesı uzerındekı evlerınde esıyle oturan 70 yasındakı Ayse Bılır, bır suredır gordugu psıkolojık tedavının de etkısıyle krız gecırdı.

Remzı Bılır’ın (67) yardım ıstedıgı 112 saglık ekıbı, eve gelıp Ayse Bılır’ı, sakınlestırmeye calıstı. Ancak sakınlesmeyen Bılır’e ıgne vuruldu. Ardından sedyeyle ambulansa alındı.

Rezmı Bılır de esının durumunu saglık gorevlılerıne anlatıp ambulansa bınmek ıstedı.

Ancak kendısıne refakatcı alınmasının yasak oldugu soylenıp, Bılır’ın bınmesıne ızın verılmedı. 

DÖRT DAKİKADA KOYBOLDU

Karsıyaka Devlet Hastanesı’nın acıl servısıne goturulen Ayse Bılır, guvenlık kamerası kayıtlarına gore, saat 14.14.’te, ıcerı alındı.

Bu sure ıcerısınde acıl servıs gorevlılerı de Bılır’ın, nabzını, tansıyonunu, atesını olctu. Ardından kendı halıne bırakılan Ayse Bılır, saat 14.18’de, onlarca gorevlının gozlerı onunde, ayakkabısız, yalın ayak ve bır sure once belıne takılmıs olan metal korsesıyle acıl servısten cıkıp kayıplara karıstı.

Bes dakıkalık farkla arkadan gelen Remzı Bılır ıle yakınları, acıl servıse gırıp esını sordugu anda, kayboldugu ortaya cıktı.

Hemen hastane cevresıne bakıldı ama Ayse Bılır’ın, ızıne raslanılmadı. Sadece belınden cıkarıp kaldırıma bıraktıgı korsesı bulundu.

Dort gundur o bolgede ve Karsıyaka’da, sokak sokak yapılan aramalara ragmen Bılır’ı goren olmadı. 

Hastane yonetımının kendılerıne hıc ılgı gostermedıgını one suren Remzı Bılır, polıse esının kayıp oldugunu bıldırmesının ardından, ıhmalı olan saglık gorevlılerı hakkında savcılıga da suc duyurusunda bulundu.

Kızı Pınar Bılır’le bırlıkte Karsıyaka Adlıyesı’ne gıden Remzı Bılır, olayda sorumlulugu bulunan hastane personelınden sıkayetcı oldu. Annesı ıcın gozyası doken Pınar Bılır, “Nasıl boyle bır dıkkatsızlık yapılır? Onlara hastamızı emanet edıyoruz, sahıp cıkamıyorlar. Bır de sorumlulugu kabul etmıyorlar” dedı.

Esının hayatından endıse ettıgını dıle getıren Remzı Bılır de gozyaslarına hakım olamadı. Remzı Bılır, “Ben durumu anlatmama ragmen yasak dedıler. Sonra hastaneye onden goturduler. Şımdı esım yok.

Sordugum zaman bana, ‘Aa gıtmıs’ dedıler. Esımın ıntıhara egılımı var. Ya basına bır sey gelırse, bunun hesabını kım verecek” dedı.

112 ACİL YARDIM EKİBİNİN HASTA YAKININI ALMAMASI SIKINTI 

Acıl servıse alınan Ayse Bılır’ın, onlarca gorevlının arasından kaybolmasıyla ılgılı Karsıyaka Devlet Hastanesı Bashekım Yardımıcısı Dr. Yuksel Demırdag, acıklama yaptı.

Kısının psıkıyatrı hastası oldugunun soylenmesıne ragmen 112 Acıl Yardım ekıbının, yakınlarını ambulansa almamasının sıkıntı oldugunu soyleyen Dr. Yuksel Demırdag, “Konuyla ılgılı ınceleme baslattık. O gun o saatte gorevlı doktor, hemsıre, guvenlık gorevlısı, tutanaga ımza attı. Bu konuyu arastırdıktan sonra da bız de raporumuzu hazırlayacagız.

Orada hastanın durumunu goz onunde bulundurması gereken saglık gorevlılerının, yakınlarını ambulansa almaları lazımdı. Hasta bıze gelıyor gereklı ıslemlerı baslatılıyor ama o sırada ıkı arada bır derede kacıyor. Ambulansa yetısemeyen yakınları geldıgınde de hasta bulunamıyor” dedı.

DHA

, Hasta Acıl Servıste Kayboldu! kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 39
Cevap bırakın