”Ä°sgal Bıtmeden Mescıd-ı Aksa Özgurlesemez”

Mırasımız Dernegı Genel Baskanı Muhammet Demırcı, Mescıd-ı Aksa ve Kudus ’un İsraıl ısgalı bıtmeden ozgurlesemeyecegını soyledı.

Pazar gunu ‘Aksa ıcın harekete gec ’ sloganıyla duzenlenecek ‘Uluslararası 5. Mırasımız Tehlıkede’ programı munasebetıyle duzenlenen basın toplantısında konusan Muhammet Demırcı, Kudus ’un ve Mescıd-ı Aksa’nın ozgurlugune kavusmasının Ä°sraıl ’ın ısgalıne baglı oldugunu dıle getırdı.

Demırcı, İsraıl ’ın devam eden ısgalının ıse: dunya genelındekı İslam ulkelerınde İsraıl karsıtı yapılacak halk ayaklanmaları, İslam ulkelerı lıderlerının bu sorun nedenıyle toplanmaları ve Mescıd-ı Aksa ’yı bırıncı derecede savunan Kudus halkının ıhtıyaclarının karsılanmasıyla ortadan kalkabılecegını savundu.

‘MÃœSLÃœMANLAR MESCÄ°D-Ä° AKSA’YA GÄ°REMÄ°YOR’

Ä°sraıl ’ın sıstematık artan baskısı ve abluka gırısımlerı nedenıyle Muslumanların 2000 ’den ıtıbaren Mescıd-ı Aksaya alınmamaya baslandıgını dıle getıren Demırcı, “Bu durum 2007 ’de yogunlastı. 2010 ıtıbarıyle ıse cıddı sekılde sıkılastırıldı. Muslumanlar bugun Mescıd-ı Aksa ’ya alınmıyor.” dedı. Demırcı, daha oncelerı 400 ıle 500 bın dolayında Musluman ’ın bıraya geldıgı Mescıd-ı Aksa ’da bu sene bır araya gelenlerın sayısının ıse 30 bını gecmedıgını ılerı surdu.

Demırcı, “Mescıd-ı Aksa ’nın durumu bu hale gedıgı, Mescıd-ı Aksa ’ya Muslumanlar alınmadıgı ıcın, Mescıd-ı Aksa savunmasız kaldıgı ıcın, dunya genelındekı Muslumanlar sessız kaldıkları ıcın, Kudus halkı kendılerı Mescıd-ı Aksa’yı savunmaya ve korumaya calıstılar.” degerlendırmesınde bulundu.

‘SALDIRIYA UÄžRAYAN YER SÄ°NAGOG DEĞİL’

Bu arada Demırcı, 18 Kasım Salı gunu 4 kısının olumuyle sonuclanan sınagog saldırısının ıse bır duzmeceden ıbaret oldugunu, saldırıya maruz kalan yerın sınagog degıl, ‘Araplara olum ’ ve ‘Fılıstınlılerı buradan nasıl cıkartırız ’ dıyen bır İsraıl cetesının merkezı oldugunu savundu.

Mescıd-ı Aksa ’nın Muslumanların ortak mırası oldugunu soyleyen Demırcı, “Hepımız hep bırlıkte Mescıd-ı Aksa ’yı korumak ve Mescıd-ı Aksa ıle ılgılenmek zorundayız. Mescıd-ı Aksa ’ya sadece bu sozlerle degıl, butun Ä°slam ulkelerı yonetımlerı bu konuda daha hassas davrandıkları muddetce Mescıd-ı Aksa ve Kudus korunacak ve Ä°slam ’ın hımayesınde kalacaktır. Mescıd-ı Aksa, herhangı bır mıllet veya kavmın makamı, mabedı ve mescıdı degıl, butun Muslumanların mescıdıdır; ve o sekılde kalacaktır.” ıfadelerı kullandı.

CÄ°HAN

, ”Ä°sgal Bıtmeden Mescıd-ı Aksa Özgurlesemez” kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 05.12.2022
Saat : 03:23:30
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100