Kız Yurdunu Yağmalayıp Yaktılar

Kız Yurdunu Yağmalayıp Yaktılar

Güvenlik güçlerinin hakimiyeti sağlayamadığı ilçede terör estiren göstericiler, 50 öğrencinin kaldığı kaymakamlığa bağlı 5 katlı kız yurdunu yağmalayıp, yaktı.

Suriye’nin Kobani bölgesinde çıkan çatışmaları bahane eden göstericiler, son iki günde 3 kez saldırdığı kız öğrenci yurdunu bugün yağmaladı. Kaymakamlığa bağlı olan ve lise öğrencilerinin barındığı yurt saldırıya uğrayınca görevliler ‘155 Polis İmdat’ hattını arayarak haberdar etti. Polisin olay yerine gelmemesini fırsat bilen eylemciler, binanın önüne kamyon çekerek yağmaladıkları eşyaları yükledi. Yüksekova Kaymakamlığı’na bağlı kız öğrenci yurdunun 5 katı tamamen yağmalanırken, öğrencilerin eşyalarının eskicilere satıldığı öğrenildi. Yurtta bulunan bütün malzemeleri yağmalayan göstericiler emniyetin müdahale etmeyişinin rahatlığı ile binanın kalorifer peteklerini dahi söküp götürdükleri görüldü.

Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu da saldırıya uğradı. 12 derslikli ve bin 700 öğrencisi olan okul, son 15 günde 5’nci kez yusdı. İlçe merkezinde gece ateşe verilen kurumlar sabah saatlerinde de yanmaya devam etti.

CİHAN

, Kız Yurdunu Yağmalayıp Yaktılar kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 33
Cevap bırakın