Konak’ta hurda araç temizliği

Konak’ta hurda araç temizliği

Yıllardır kaderine terkedilen ve sahipsiz hurda araçlarRamazan Bayramı öncesi bulundukları yerlerden toplandı.

Konak Belediyesi zabıta ekipleri, BüyükşehirBelediyesi’nin çekicileri yardımıyla Gültepe, Alsancak,Yenişehir, Alsancak, Basmane, Eşrefpaşa, Güzelyalı,Hatay ve Halkapınar semtlerindeki toplam 150 hurda aracı, Konak Belediyesi Gediz Asfalt Şantiyesi’ne çekti.

ÇEVRE KİRLİLİĞİ ORTADAN KALKIYOR

Mahalle sakinlerinin şikayetleri üzerine çürümeye terkedilmiş, yıllardır sahip çıkılmayan, hurda haline gelmiş araçların yarattığı görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılmış oldu. 

Konak Belediye Başkanı CHP’li Hakan Tartan, şikayetlerinin dikkate alındığını ve zabıta ekiplerinin mahallerde tarama yaptığını belirterek, belirlenen araçların en kısa zamanda çekildiğini söyledi. Tartan, şöyle dedi: 

“Çürümüş, kullanılamaz hale gelmiş araçları, kötü görüntü oluşturmalarının dışında, vatandaşın huzurunu bozacak kullanımlara da adres teşkil ettiği gerekçesiyle topluyoruz. Zaman içinde tüm hurda araçlar toplanacak. Bu konuda duyarlı davranarak haber veren vatandaşlarımıza da teşekkür ederim. Kentimize el birliği ile sahip çıkacağız, yine el birliği ile güzellikleri koruyacağız.” 

Tartan, çekilen araçlara Kabahatlar Kanunu’na göre 88 lira para cezası kesildiğini, çekilen hurda veya plakalı aracın kendisine ait olduğunu ispat edenlerin ceza bedelini ödeyerek Gediz Asfalt Şantiye’den araçlarını teslim alabileceğini söyledi.

admin 32
Cevap bırakın