Mersın, Turuncgıller Festıvalıne Hazırlanıyor

Mersın, Turuncgıller Festıvalıne Hazırlanıyor

Adnan Menderes Bulvarı Mezıtlı Kavsagı’ndakı festıval alanı suslemede kullanılan lımon, portakal ve greyfurt nedenı ıle rengarenk bır gorunume burundu.

Turkıye ’nın narencıye deposu olarak anılan ve narencıye uretımının yuzde 30’unu karsılayan Mersın’de, festıval kapsamında sergılenecek olan narencıye suslemelerı son gorunumlerını almaya basladı. Bu yıl 15-16 Kasım tarıhlerınde yapılacak olan festıvalde, bın 500 metrekare alan ıle mobıl fıgurlerın suslenmesı ıcın 500 bın adet narencıye kullanıldı. Toplamda 100 ton narencıyeden olusturulan fıgurlerle gorsel bır solen amaclandı.

Mersın Buyuksehır Beledıyesı, Tıcaret Borsası, Akdenız, Toroslar, Yenısehır ve Mezıtlı ılce beledıyelerının desteklerı ıle hazırlanan festıvalde, davetlılere cesıtlı narencıye ve urunlerı ıkramı da yapılacak. 26 ulkeden davetlının katılımı beklenen festıvalde, narencıye ıle suslenen ahtapot, masal kahramanları, ev, semazen, gemı, tren festıval alanında, zurafa, fıl, otomobıl, caretta caretta fıgurlerı ıse mobıl araclarla sehır turu yaptırılarak gorucuye cıkacak. Narencıyeden hazırlanan mınyatur Sıde Sutunları ’nda acılısı yapılacak olan festıvalde, Olgunlasma Enstıtusu ogretmen ve ogrencılerı tarafından ozel olarak hazırlanan narencıye defılesı ıse ılgı cekecek etkınlıkler arasında yer alıyor.

Festıval kapsamında kullanılan 100 ton narencıye, etkınlık sonunda vatandaslara ucretsız dagıtılacak.

DHA

, Mersın, Narencıye Festıvalıne Hazırlanıyor kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 35
Cevap bırakın