Milletin hakkını milletin kasasından alan varsa…

Milletin hakkını milletin kasasından alan varsa…

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, iki günlük Pakistan ziyareti dönüşünde Ankara Esenboğa Havalimanı’nda AK Partililer ve çok sayıda vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı.

-12 derecede Erdoğan’ı karşılayan binlerce kişi pankartlarla ve sloganlarla destek verdi. Erdoğan, “Bedduya lanet duaya davet diyorum. Biz bedduayla değil duayla emrelonduk” dedi. Erdoğan, Esenboğa Havalimanı Büyük Şeref Salonu önünde Başbakanlık Otobüsü üzerinden halka hitap etti. Erdoğan, şunları söyledi:

BAŞBAKAN ERDOĞAN PAKİSTAN ZİYARETİ SONRASI ANKARA’DA KARŞILANDI

SOĞUK HAVAYA RAĞMEN GELDİLER / Foto Galeri

YOL DEĞİL, YOL ARKADAŞI

Cumartesi günü Samsun’a bir çıkış yapmıştık. Pakistan’da Muhammed İkbal’i ziyaret ettik. İkbal, çok anlamı şöyle diyor, “Ben sana yolu sormuyorum, arkadaş soruyorum. Yol arkadaşı yoksa yol neye yarar. Önce yol arkadaşı sonra yol. Yol arkadaşınız olmadıktan sonra yolun ne anlamı var. İşte biz bu yola böyle çıktık.

MİLLET ZİLLET

Bu yolculukta hele hele 17 Aralık’ta hükümetimize karşı yapılan bu operasyonlarda bilesinizki bunun perde arkası milli iradeyedir, milletedir. Burada bir tercih var. Ya millet ya zillet. İnanıyorum ki millet diyenler kazanacak. Zillete talip olanlar yine kaybedecek.

BEDDUAYA LANET DUAYA DAVET

Bize, Bosna’nın, Şam’ın, Kahire’nin, Bağdat’ın, Myanmar’ın, 76 milyonun içerisinde başı yaşmaklı gözü yaşlı ninelerin duaları yeter. Bu akşam buradan, ‘bedduaya lanet duaya davet’ diyorum. Biz beddua ile değil, dua ile emrolunduk. İnanlar birbirlerine karşı dua ile emrolunmuşlardır, beddua ile değil. Biz bu yolda bugüne kadar hep millete efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için mücadele verdik.

admin 35
Cevap bırakın