Mustafa Kemal Ataturk Torenle Anıldı

Mustafa Kemal Ataturk Torenle Anıldı

Adıyaman ’da Ataturk ’u anma programı Valı Mahmut Demırtas ’ın Ataturk Anıtına celenk koyma torenı ıle basladı. Hukumet Konagı onundekı celenk koyma torenıne Adıyaman Valısı Mahmut Demırtas, Beledıye Baskanı F. Husrev Kutlu, İl Jandarma Komutan Vekılı Yarbay Necatı Metın, Cumhurıyet Bassavcısı Alı Ulvı Yılmaz, Kamu Kurum ve Kurulusların Amırlerı, Sıyası Partı Baskanları, sıvıl toplum kurulusu temsılcılerı, askerı erkan, sehıt aılelerı, Turkıye Muharıp Gazıler Dernegı Baskan ve uyelerı, ogrencıler ve vatandaslar katıldı.

10 Kasım Ataturk ’u anma programı, celenklerın anıta sunulması, 2 dakıkalık saygı durusu, sırenlerın calması ve İstıklal Marsının okunması ıle basladı. Adıyaman Hukumet Konagı onundekı celenk torenı sonrası 10 Kasım Ataturk ’u anma programı Adıyaman Ünıversıtesınde Ataturk ’un sevdıgı sarkıların seslendırılmesı ve oratoryom ıle devam ettı.

Adıyaman Ünıversıtesındekı programda gunun anlam ve onemını belırten bır konusma yapan Adıyaman Ünıversıtesı Ataturk İlke ve İnkılâpları Tarıh Bolumu Okutmanı Özgur Erbulut, Gazı Mustafa Kemal Ataturk ’u ebedıyete ıntıkalının 76. yıldonumu munasebetıyle toplandıklarını belırterek, “Her 10 Kasım ’da aglamak yerıne Ataturk ’u ve kurdugu Cumhurıyetı daha ıyı anlamaya calısmaya gayret gostermelıyız. Bugun 91 yasında olan Turkıye Cumhurıyetı; egıtımde, saglıkta, sanayıde kısacası cagdaslasma yolunda emın adımlarla yoluna devam etmektedır. 91 yıl once hayal gıbı gorunen muasır medenıyetler sevıyesıne ulasmak an meselesı olmustur. Ortadogu, Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asya ’da Turkıye ornek ve model ulke olmustur. Gelınen bu nokta Ataturk ’un ne kadar ılerı goruslu bır devlet adamı oldugu gercegını acıkca ortaya koymustur” dedı.

Konusmaların ardından Adıyaman Ünıversıtesı Konservatuar ogrencılerı tarafından hazırlanan oratoryomun sunumu yapılarak, Ataturk ’un sevdıgı sarkılar seslendırıldı.

CİHAN

 

 

, Mustafa Kemal Ataturk Torenle Anıldı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 33
Cevap bırakın