Nazır Müezzinoğlu: Ebola Ve Mers İle Ilgili Parçalanmamış Önlemler Alındı

Nazır Müezzinoğlu: Ebola Ve Mers İle Ilgili Parçalanmamış Önlemler Alındı

AK Parti Muş İl Teşkilatı’nın Danışma Kurulu Meclisi toplantısına katılmak üzere özel uçakla saat 10.30 Muş’a gelen Bakan Müezzinoğlu’nu Vali Vedat Büyükersoy, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Halis Saltık ile partililer karşıladı. Bakan Müezzinoğlu, Kültür Merkezi’nde yapılan Danışma Kurulu Meclisi’ne katıldı.

Bakan Müezzinoğlu, burada gazetecilerin sorularını cevapladı. MERS ve Ebola virüsü konusunda tüm önlemleri aldıklarını belirten Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Bakanlık olarak gerekli tedbirleri alıyoruz. Fakat özellikle vatandaşa bir şey söylemek istiyorum. Paniğe gerek ve asla olağan üstü bir duyarlılığa gerek yok. Olağan üstü bir durum yapacak olan tek kurum Sağlık Bakanlığı ve bağlı kurumlardır” dedi.

Bakanlığın ebola ve MERS virüsü konusunda her türlü çalışmayı yaptığını sözlerine ekleyen Müezzinoğlu, “Bakanlığımız Ebola ile bir yıldır, MERS virüsü ile ilgili olarak da 6 aydır tüm tedbirleri alıyor. O bölgelerden gelen vatandaşlarımız yakın takibe alınıyor. Ebola’nın çıktığı 4 ülkeden gelen vatandaşlarımız ve gelen diğer insanlarla ilgili olarak yakın takip yapıyoruz. Şu anda her iki virüsle ilgili olarak ülkemizde olağanüstü bir durum yok. Ateşli bir durumda veya solunum sistemi rahatsızlığında panik havasına gerek yok. Ülkemizde 43 ilimiz de bulunan 49 hastanemizde gerekli görevlendirmeler yapıldı” diye konuştu.

, Bakan Müezzinoğlu: Ebola Ve Mers İle İlgili Tüm Önlemler Alındı kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 36
Cevap bırakın