“Neye Servet Olursa Olsun Bu İşi Çözeceğiz”

“Neye Servet Olursa Olsun Bu İşi Çözeceğiz”

Konuşmasına 2015 yılında yapılması ön görülen milletvekili seçimleriyle başlayan Arınç; “İstikrarın devamı, Ak Parti’nin dimdik iş başında olduğunu göstermek ve birilerinin değirmenine su taşımamak için yeniden iktidar olma mecburiyetimiz var” dedi. Ak Parti iktidarının gitmesi durumunda Türkiye’de herşeyin kötüleşeceğini dile getiren Arınç, “Buna mahkumuz. Biz iktidar olmak zorundayız. 12 yıl büyük istikrarla ülkeyi başarıdan başarıya götşren insanların gitmesi demek Türkiye’nin zor günlere, karanlık dönemlere dönmesi demektir. Buna izin vermeyeceğiz. Buna halkımız da izin vermeyecek” diye konuştu.

“BUNLARIN 50’SİNİ TOPLASANIZ BİZİM 50’DE BİRİMİZİ YAPAMAZLAR”

Konuşmasında isim vermeden muhalefeti de eleştiren Arınç, “Bunların eline kalsak 5 ay maaş ödeyemezler, bütün yatırımlar kalır, vaz geçerler. insanımızın hayat kalitesini bir yana atarlar. Birbirlerini yerler. Geçmişte örneklerini görmedik mi? Bunlar devlet idaresi bilmez. milleti tanımadıkları gibi devleti de bilmezler. Onlar sadece geçmişte baskıcı, tek partili totaliter anlayışla milleti sürü gibi başlar ve hala ülkenin bu şekilde yönetilebileceğini düşünürler. Gözünüzü kapatın ve şöyle bir ihtimali düşünün. 3 aylığına AK Parti iktidardan ‘ceee’ deyip kaçıverse. Kime bırakacaksınız, kim hükümet kuracak. kim başbakan olacak. Dış ilişkileri kim götürecek, bulamazsınız. Keşke bulabilseydik. Keşke Ak Parti’den daha iyileri olsa da ‘biz kazanamazsak da onlar kazanır ülke istikrarı devam eder’ desek. Bazen böyle bir ihtimali aklıma getiriyorum sonra afakanlar içinde uyanıyorum. Bunların 50’sini toplasanız bizim 50’de birimizi yapamazlar” şeklinde konuştu.

“DUYGUSAL KIRILMANIN BİN MİSLİNİ YAŞADIM AMA DAĞA ÇIKMADIM, İSYAN ETMEDİM”

Demirtaş’ın 6-7 Ekim olaylarından sonraki açıklamalarını hatırlatan Arınç; “Araçlar yusdı, şu oldu bu oldu. peki sorun neden oldu’ diyor Demirtaş. Sorduk ‘neden yaptınız bunu?’, ‘Kürtler, duygusal kırılmaya uğradı’ diyor. Ne olmuş ta duygusal kırılmaya uğramış. Kobani’yi İşid işgal etmiş. O bölgede zaten güvenlik yok. bu işid dediğin şey başka şehirleri de işgal etti. Gazze’de bombalar patladı. Filistin’de bunlar oldu. Musul Kerkük, Telafer, Telabyad… Buralarda da kanlar döküldü. o zaman duygusal kırılma olmadı. Kobani’ye gelince mi duygusal kırılma oldu. Peki bunların hepsi oldu diyelim. Siz duygusal kırılma olunca sokağa çıkıp üç tane insanı pencereden atıp, başlarını taşla ezip, üzerlerinden araçla geçmek için fırsat mı koladınız. her duygusal kırılmaya uğrayan bunları yaparsa Türkiye’nin hali ne olur. Senin duygusal kırılmanın bin mislini yaşadım ama dağa çıkmadım, isyan etmedim, elime silah almadım” dedi.

ÇÖZÜM SÜRECİ: NEYE MAL OLURSA OLSUN BU İŞİ ÇÖZECEĞİZ

“Milli Birlik ve Kardeşlik projesi diye yola çıktık. Baldıran zehiri içmek gibi iktidardan kaçmak gibi… Hiçbirine dönüp bakmadık. İhracaatınız artabilir. Köprüler yapabilirsiniz ama terör meselesini çözmesseniz hiçbir kıymeti yok. Bizden önce hiçbir hükümet bu işe elini sokmadı. Bu iş elimi yakar dedi askere sarıldı. Güvenlik güçlerine sarıldı. Daha çok bomba daha çok öldürmek daha çok sıkıntı…” Türkiye’nin 3 trilyon dolar maddi kayıp yaşadığına dikkat çeken Arınç, 30 bin 40 bin (insan) onların kaybından bahsediyoruz ama maddi kayıpları onlar kadar çok daha önemli. Bu işi çözeceğiz. Neye mal olursa olsun bu işi çözeceğiz. Bu işi Allahın izniyle bütün başarılarımız gibi başarıyla sonuçlanacak. Bu işin çözülmesini istemeyenlerin olduğunu da belirten Arınç; “Belki sayı olarak bizden azlar ama hala etki alanları içerisinde bir takım işler yapıyorlar. sadece karşımızdaki kandil, örgüt, terörden beslenenler, çıkar sağlayanlar değil; bazı kurumların içerisinde de bu iş olmasın diye ayağını geri geri atanlar, iş bozmaya kalkanlar, umutsuzluk aşılayanlar bunların hepsi var” şeklinde konuştu.

, “Neye Mal Olursa Olsun Bu İşi Çözeceğiz” kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 31
Cevap bırakın