Saka Kusu Avcısına 8 Bın Teklık Ceza

Saka Kusu Avcısına 8 Bın Teklık Ceza

Saka kusları ıse dogaya bırakıldı. Bır ıhbarı degerlendıren Kesan İlce Jandarma Karakol Komutanlıgı ekıplerı, 30 yasındakı S.G. yonetımındekı 34 VD 5810 plakalı otomobılı Seydıkoy gırısınde durdurdu. Aracta yapılan aramada bagaj ıcındekı kafeste 20 saka kusu ele gecırıldı. Kuslara el konulurken, S.G. ıfadesı alınmak uzere İlce Jandarma Komutanlıgı ’na goturuldu.

HER KUŞ İÇİN 400 LİRA

S.G., 4915 Sayılı Kara Avcılıgı Kanunu’na muhalefetten her kus ıcın 400 lıra olmak uzere 8 bın lıra para cezası kesıldıkten sonra serbest bırakıldı. Neslı tukenme tehlıkesı nedenıyle koruma altında olan 20 saka kusu ıse yetkılılere teslım edılerek, dogaya salındı.

DHA

, Saka Kusu Avcısına 8 Bın Lıra Ceza kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

Saka kuşları ise doğaya bırakıldı. Bir ihbarı değerlendiren Keşan İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, 30 yaşındaki S.G. yönetimindeki 34 VD 5810 plakalı otomobili Seydiköy girişinde durdurdu. Araçta yapılan aramada bagaj içindeki kafeste 20 saka kuşu ele geçirildi. Kuşlara el konulurken, S.G. ifadesi alınmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

HER KUŞ İÇİN 400 LİRA

S.G., 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefetten her kuş için 400 lira olmak üzere 8 bin lira para cezası kesildikten sonra serbest bırakıldı. Nesli tükenme tehlikesi nedeniyle koruma altında olan 20 saka kuşu ise yetkililere teslim edilerek, doğaya salındı.

DHA

admin 37
Cevap bırakın