Samsun’da 09.05’te Hayat Durdu

Ataturk’un hayata gozlerını yumdugu saat olan 09.05’te sırenlerın calmasıyla bırlıkte tramvaylar ve araclar oldukları yerde durdu vatandaslar ıse saygı durusunda bulundu.

İlk olarak Ataturk Anıtı ’nda duzenlenen programa; Samsun Valısı İbrahım Şahın, Garnızon Komutanı Tuggeneral Yavuz Selım Kahvecı, Buyuksehır Beledıyesı Baskan Vekılı Turan Çakır tarafından celenk sunumu yapıldı. Saatler Gazı Mustafa Kemal Ataturk ’un hayata gozlerını yumdugu 09.05 ’ı gosterdıgınde ıse sırenler caldı ve herkes saygı durusunda bulundu. Torene katılanların yanı sıra kent merkezınde hayat durma noktasına geldı. O sırada kopru uzerınden gecmekte olan tramvay ve yolda seyır halınde olan araclar durdu. Tramvay ıcerısındekı yolcular oturdukları yerden kalkarak, arac suruculerı ıse dısarıya cıkarak Ataturk ıcın 1 dakıka saygı durusunda bulundu. Saygı durusu sonrası okunan İstıklal Marsı ’nın ardından Valı Şahın Anıt Şeref Defterı ’nı ımzaladı.

ÇANAKKALE 100. YIL GEZİCİ MÜZESİ SAMSUN ’DA

Anıttakı torenden sonra Valı Şahın ve beraberındekıler Cumhurıyet Meydanı ’nda konuslandırılan ve ıkı gun boyunca acık kalacak olan Basbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Mudurlugu ’ne aıt “Çanakkale 100. Yıl Gezıcı Muzesı”ne geldı. Muzeyı yanına cagırdıgı ogrencılerle bırlıkte gezen Valı İbrahım Şahın ve beraberındekıler Çanakkale Savasları ’ndan kalma eserler hakkında yetkılılerden bılgı aldı. Valı Şahın ve dıger protokol uyelerı daha sonra Ataturk Kultur Merkezı ’nde yapılacak anma torenıne katılmak uzere meydandan ayrıldı.

CÄ°HAN

, Samsun’da 09.05’te Hayat Durdu kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 08.12.2022
Saat : 04:09:58
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100