Şans: Gulam Azam’a Cenab-ı Cenabıhak’fecir Rahmet Yalvarma Ediyorum

Şans: Gulam Azam’a Cenab-ı Cenabıhak’fecir Rahmet Yalvarma Ediyorum

Başkan Yıldız, “Sadece Bangladeş ’in değil, İslam dünyasının önde gelen isimlerinden mümtaz şahsiyet mücahit Gulam Azam ’a Cenab-ı Allah ’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Cemaati İslami Lideri ve Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan ’ın yakın arkadaşlarından olan Gulam Azam, Bangladeş ’te tutuklu bulunduğu cezaevinde Hak’ka yürümüştür.

Allah cihadını ve şahadetini kabul eylesin. Merhum Azam ’ın 92 yaşında olmasına ve solunum yetmezliği çekmesine karşın son dakikaya kadar tutukluluk halinin devam ettirilmesi kabul edilebilir değildir. Bangladeş hükümetinin tüm taleplere rağmen merhum Azam ’ın durumunu iyileştirmemesi bir insanlık ayıbıdır.

Gulam Azam ’ın son dakikalarında hastaneye kaldırılması ve yapılan tıbbi müdahaleler göstermeliktir. Kaldı ki İslam coğrafyasının bütünlüğünü ve Müslümanların birliğini isteyen Azam ’a yönelik suçlamalar ve tutukluluk hali de vicdanlarda yer bulmamıştır. Biz inanıyoruz ki merhum Gulam Azam ’ın şahadeti, onu ölümsüzleştirmiştir. Şahadet, şahitlik etmek, tanık olmaktır. Merhum Azam da tıpkı merhum Erbakan Hocamız gibi içinde yaşadığı dönemin tanığıdır, şahididir. İçinde bulunduğu çağı en güzel şekilde okumuş ve bu okuyuşu en güzel bir mücahede ile taçlandırmıştır.” dedi.

CİHAN

, Yıldız: Gulam Azam ’a Cenab-ı Allah ’tan Rahmet Niyaz Ediyorum kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 41
Cevap bırakın