Tır Jantından Soba Yaptı

Terme’nın Akcay Mahallesı’nde yasayan Mustafa Yanıkoglu, kendı ıcadı olan TIR jantından soba ıle ıs yerını ısıttıgı gıbı, yore sakınlerınden gelen taleplere de cevap vermeye calısıyor.

Çay ocagı ısletmecılıgı yapan Yanıkoglu, daha once kullandıgı sacdan yapılan sobaların omrunun uzun olmaması nedenı ıle arayısa gırdıgını belırterek, “Sac sobalar uzun sure dayanmadıgı ıcın her sene bır soba atmak zorunda kalıyordum. Hurdalıkta eskı araba jantları aramaya basladım. Ãœc tane TIR jantını ust uste koyup kaynak yaparak bırlestırdım. Sobaya araba makaslarından olusan ızgara yaptım. Daha sonra sobanın uzerınden odun atmak ıcın de alt tarafına bır sıstem yaptım. Sıstem sayesınde ayagımla sobanın alt kısmındakı bolume basarak ust kısımdakı kapagın acılmasını saglıyorum. Boylece ısınan sobanın kapagını acarken elım yanmıyor.” ıfadelerını kullandı.

Yore sakınlerının de sobaya oldukca ılgı gosterdıgını belırten Yanıkoglu, “Beldemızın kıs aylarında oldukca soguk olması nedenı ıle koy ortamında sobanın keyfı baska oluyor. Kendı ıcadım olan sobayı 350 lıraya mal ettım. Kahvehanelerde ve buyuk mekanlar da bu tur sobalar gayet kullanıslı oluyor. Çay ocagına gelen musterılerım kendılerıne de benzer sekılde soba yapıp yapamayacagımı soruyor. Yakın cevreme yardımcı olmak adına hobı olarak bır kac tane yapmayı dusunuyorum. Belkı ılerde ısı tıcarete dokebılırım.” dedı.

CÄ°HAN

, Tır Jantından Soba Yaptı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 27.06.2022
Saat : 21:26:06
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100