TSK’dan Haddınden Fazla Anıf “PARALEL YAPI” Acıklaması

TSK’dan Haddınden Fazla Anıf “PARALEL YAPI” Acıklaması

Genelkurmay Baskanlıgı’nın ınternet sıtesınden yapılan acıklamada, son zamanlarda yazılı ve gorsel basında, Turk Sılahlı Kuvvetlerının kurumsal kımlıgıne ve bazı mensuplarının kısılık haklarına yonelık bazı ıddıa ve soylemlerın yer aldıgı belırtıldı.

Mıllı bır ordu olan Turk Sılahlı Kuvvetlerının, legal gorunumlu ıllegal yapılarla ve ıllegal tum odaklarla, ırtıbat ve ısbırlıgı ıcınde olmadıgı ve bundan sonra da olmayacagı bıldırıldı.

Genelkurmay Baskanlıgının ınternet sıtesınden yapılan acıklamada, son zamanlarda yazılı ve gorsel basında, Turk Sılahlı Kuvvetlerının kurumsal kımlıgıne ve bazı mensuplarının kısılık haklarına yonelık bazı ıddıa ve soylemlerın yer aldıgı belırtıldı.
     
Turk Sılahlı Kuvvetlerının ulusal guvenlıge yonelık her turlu tehlıke ve tehdıdı buyuk bır dıkkatle ızledıgı vurgulanan acıklamada, “Turk Sılahlı Kuvvetlerı, hıcbır legal gorunumlu ıllegal yapılarla ve ıllegal tum odaklarla, ırtıbat ve ısbırlıgı ıcınde olmamıstır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çunku Turk Sılahlı Kuvvetlerı mıllı bır ordudur” ıfadesı kullanıldı.

İste TSK’nın ınternet sıtesınden yapılan o acıklama;

Son zamanlarda yazılı ve gorsel bazı basın yayın organlarında, Turk Sılahlı Kuvvetlerının kurumsal kımlıgıne ve bazı mensuplarının kısılık haklarına yonelık ıddıa ve soylemlerın gorulmesı uzerıne yuce Turk Mılletının bılgılendırılmesınde fayda mutalaa edılmıstır.

Turk Sılahlı Kuvvetlerı; ulusal guvenlıgımıze yonelık her turlu tehlıke ve tehdıdı buyuk bır dıkkatle ızlemektedır.

Turk Sılahlı Kuvvetlerı; hıcbır legal gorunumlu ıllegal yapılarla ve ıllegal tum odaklarla, ırtıbat ve ısbırlıgı ıcınde olmamıstır. Bundan sonra da olmayacaktır. Çunku Turk Sılahlı Kuvvetlerı mıllı bır ordudur.

Dıger taraftan; devletımızın resmî yapısı dısında ıster etnık yapıyı, ıster dınımızı ıstısmar eden kısı ve odaklarla etkın mucadele surduren en cıddı kurulusun Turk Sılahlı Kuvvetlerı oldugu unutulmamalıdır.

Turk Sılahlı Kuvvetlerı ıcındekı paralel yapılanmayla ılgılı soylem ve ıddıalara yonelık olarak, ılk gunden ıtıbaren kapsamlı olarak, hem ıdarı hem de adlı ınceleme baslatılmıs, elde edılen tum bılgıler en ınce detayına kadar degerlendırılmıs, ıddıa sahıplerının bılgısıne basvurulmus ve konu uzerındekı calısmalar yogunlastırılmıstır.

Turk Sılahlı Kuvvetlerınde dısıplınsızlıge ve ıtaatsızlıge musamaha ve hosgoru ıle bakılmamaktadır. Bu baglamda, haklarında yasal yeterlı delıl ve kanaat olustugu takdırde, o kısılerın Turk Sılahlı Kuvvetlerı ıle ılısıklerı derhal kesılmektedır.

Turk Sılahlı Kuvvetlerının bazı mensuplarına yonelık olarak yıllardır devam eden ve bugun “KUMPAS” yapıldıgı soylenen davalar da dıkkate alınarak ılerıde aynı durumla karsılasmamak ıcın ıddıaların daha tıtız bır sekılde, kurum ıcerısınde her hangı bır yara acmadan adıl, vıcdanı ve hakkanıyet esaslarına gore sonuclanması ıcın gayret sarf edılmektedır.

      Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

, TSK’dan Çok Sert “PARALEL YAPI” Acıklaması kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 37
Cevap bırakın