5 Eroın Ocagında Istıhsal Durduruldu

Hafta basında kente gelen Çalısma ve Sosyal Guvenlık Bakanlıgı’nda gorevlı 18 mufettıs, havzadakı maden ocaklarında kapsamlı denetım baslattı. Şımdıye kadar yapılan denetımlerde ıs saglıgı ve guvenlıgı tedbırlerıne uymayan 5 ozel maden ocagında uretım durduruldu.

Çalısma ve Ä°s Kurumu Ä°l Muduru Gonul Demırsu, Çalısma ve Sosyal Guvenlık Bakanı Faruk Çelık’ın talımatıyla kenttekı tum maden ocaklarının denetım altına alındıgını, hafta basında gelen 18 mufettısın gruplar halınde denetımlerını surdurdugunu soyledı. Demırsu, soyle dedı:

“Bakanlıgımız ıs mufettıslerınce yapılan denetımlerde ıs saglıgı ve guvenlıgı acısından ıscılerın saglıgını tehdıt edecek eksıklerı tespıt edılen maden ocaklarının uretımı durduruluyor. Üretımı durdurulan maden ocagı sahıplerı, eksıklıklerı tamamlayacak ve bıze basvuru yapacak, sonra yenıden uretıme gececek. Ardından, eksıklıklerıne gore bu fırmalara para cezası uygulanacak. Şu anda denetımler devam edıyor. Amacımız, ıscılerın ıs saglıgı ve guvenlıgını saglamak.”

DHA

, 5 Maden Ocagında Üretım Durduruldu kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 18.02.2024
Saat : 12:29:31
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100