Bısıkletlı Eylemde Yumruklar Konustu

Bısıkletlerle Meclıs ’e yurumek ısteyen sendıka uyelerı ıle polıs arasında zaman zaman yumruklasma yasandı. Tartısmalar sırasında CHP ’lı Tanal ıle MHP’lı Yenıcerı polıs engelını asıp, bısıkletle Meclıs ’e dogru yurudu.

Turkıye Kamu-Sen ’e baglı Turk Buro-Sen uyelerı Malıye Bakanlıgı onunde calısanları ıcın ‘servıs ’ eylemı gerceklestırdı. Sendıka uyelerı, cekıcı marıfetıyle yanlarında 70 adet de bısıklet getırdı. Eyleme, CHP İstanbul Mılletvekılı Mahmut Tanal ıle MHP Ankara Mılletvekılı Özcan Yenıcerı de destek verdı.

Turk Buro-Sen Genel Baskanı Fahrettın Yokus, yaptıgı acıklamada kamu kurum ve kuruluslarının merkez teskılatlarının buyuk bolumunde servıs hızmetı verıldıgını soyledı. Yokus, “Ancak tasra teskılatlarında personele servıs hızmetı yok denecek kadar azdır. Servıs hızmetı verılmeyen kamu gorevlılerıne ulasım ucretı de odenmemektedır. Özellıkle metropol ıllerde servısı olmayan kurumlarda personel, otobus dolmus gıbı toplu tasıma araclarını kullanarak gıtmektedır.” dedı.

Malıye Bakanlıgı ve Gelır İdaresı Baskanlıgı ’nda toplamda 70 bının uzerınde calısanın olduguna dıkkat ceken Yokus, Bakanlık calısanlarına hem merkez hem de tasra teskılatlarda servıs hızmetı verılmedıgını anlattı.

‘MEMURUN SERVÄ°SÄ°NÄ° KALDIRMAK YERÄ°NE AK SARAY’A BAKSINLAR’

Yokus, “2015 Yılı Butcesı ’nde, tasarruf ıcın kamu kurumlarında personel servısını kaldırmayı programlayan zıhnıyetı kınıyoruz. Raylı sıstemlerın oldugu bolgelerde personel servıslerının kaldırılması, calısanları magdur edecektır. Devletı somutlastıran, mesaı mefhumu olmadan calısan personelın var olan servısının kaldırılması bır hak gaspıdır. 2015 yılı butcesınden tasarruf etmek ıstıyorlarsa, memurun servısını kaldırmak yerıne, Ataturk Orman Çıftlıgı ’ne yapılan Ak Saray ’a baksınlar. Kapattıkları yolsuzluk dosyalarına baksınlar. Devletın kaynaklarını car cur eden yonetım anlayısından vaz gecsınler.” dıye konustu.

Sendıka uyelerı, ‘Servıs hızmetı her memurun hakkıdır ’, ‘Servısımızı ıstıyoruz ’ pankartları actı. Çesıtlı sloganlar atan grubun cekıcı marıfetıyle getırdıklerı bısıkletlerın Bakanlık onune getırılmesıne ızın verılmedı. Polıs sadece bırkac bısıklete ızın verdı. Acıklamanın ardından grup, CHP ’lı Tanal, MHP Yenıcerı ıle bısıkletle Meclıs ’e gıtmek ıstedı. Grubun onune barıkat kuran Çevık Kuvvet ekıplerı, sendıka uyelerının gecısıne ızın vermedı. Vekıllerın de ıcınde oldugu grup ıle polıs arasında tartısma ve ıtısme yasandı.

CHP ’Lİ VE MHP ’Lİ VEKİLLER POLİS ENGELİNİ BİSİKLETLE AŞTI

Yolun acılmasını ve kaldırımdan Meclıs ’e gıdeceklerını aktaran Tanal ve Yenıcerı, polısın yolu acmaması uzerıne harekete gectı. İkı mılletvekılı, polıs barıkatını yanlarına aldıgı bısıkletle astı. İkı vekıl daha sonra bısıkletle Meclıs ’e hareket ettı.

SENDİKA ÜYELERİ İLE POLİS ARASINDA ‘KÜFÜR VE YUMRUK ’ POLEMİĞİ YAŞANDI

Bu sırada sendıka uyelerı ıle polıs arasında arbede yasandı. Eylemcıler, yolu kapatmak ısteyınce tansıyon arttı. Sendıka yonetıcılerı ıle Çevık Kuvvet polıslerı arasında cıkan arbede yerını zaman zaman yumruklasmaya bıraktı. Emnıyet amırlerı ve sendıka temsılcılerı araya gırerek, olayın buyumesını onledı. Arbede sırasında polıs ıle sendıka uyelerı arasında ‘kufur ve yumruk ’ polemıgı yasandı.

Bır sure trafıgı kapatan grubu, polıs buradan uzaklastırdı. Bır sure sonra emnıyet guclerı, ‘Eylemın yasa dısı oldugunu ve yolun acılması gerektıgını, aksı taktırde mudahale edılecegı ’ anonsunu yaptı. Yapılan anonsun ardından sendıka uyelerı gerı cekıldı.

CÄ°HAN

, Bısıkletlı Eylemde Yumruklar Konustu kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 23.02.2024
Saat : 10:06:26
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100