“Polısler Mobbınge Maruz Kalıyor”

Emnıyette bır cadı avı baslatıldıgını ıfade eden Öner, “Tum teskılat mensupları huzursuz edılmıstır. Bu durum polıs memurları uzerınde cıddı bır mobbıng etkısı olusturmustur, psıkolojılerını bozmustur.” dedı.

Baskan Muammer Öner, yaptıgı yazılı acıklamada, Ankara ’da ‘TSK ve Emnıyet Genel Mudurlugu ’nde Çalısan Sıvıl Memurlar Çalıstayı’ duzenlenecegını ve memurların sorunlarına cozum yolları arayacaklarını soyledı. Devlet ıcın cok onemlı ıslevler ve zor sorumluluklar yuklenen emnıyet teskılatının cok cıddı ve acılen cozum bekleyen, kronıklesmıs sorunları var oldugunu kaydeden Öner, polıs memurlarının mesaı kavramı olmadan calıstıgını ıfade ettı.

“Polıs, asayısın, emnıyetın ve duzenın guvencesı demektır” dıyen Öner, acıklamasında su ıfadelere yer verdı: “Huzur ortamı ancak ısını severek yapan, verımlı calısan moral motıvasyonu ve aıdıyetı yuksek bır polıs teskılatı ıle saglanabılır. Bılındıgı uzere 17-25 Aralık yolsuzluk ve rusvet operasyonlarından sonra hukumet emnıyet teskılatında yenı bır yapılanmaya gıtmek adına sozde ‘paralel polıslere’ karsı operasyonlar duzenlemektedır. Paralel bahanesıyle Emnıyet ’te bır cadı avı baslatılmıstır. Tum teskılat mensupları huzursuz edılmıstır. Bu durum polıs memurları uzerınde cıddı bır mobbıng etkısı yaratmıs, psıkolojılerını bozmustur. Ä°l ıcı yer degıstırmeler, ıdarecının keyfıyetınden cıkartılarak yonetmelıkle baglanmalıdır. Dısıplın kovusturmalarında, amır baskısı ve keyfıyetı ortadan kaldırılmalıdır. Dıger kamu gorevlılerı gıbı dısıplın hukukuna uygun sorusturmalar yapılmalıdır.”

    “2013 YILINDA 40 POLÄ°SÄ°MÄ°Z Ä°NTÄ°HAR ETTÄ°”

    Turk Buro-Sen Kayserı Åžube Baskanı Muammer Öner, polıslerın, butun mesaılerının amırlerının ıkı dudagı arasında olması ve calısma saatlerının amırlerının verecegı emre gore belırlenıyor olmasının aıle duzenlerını de bozarak psıkolojık sıkıntılara yol actıgını ıfade ettı. Öner, “2013 yılında 40 polısımız ıntıhar etmıstır. 2012 yılında ıse 25 polısımız ıntıhar etmıstır. Her sene artarak devam eden ıntıhar vakaları, polıslerın maruz kaldıgı uygunsuz calısma ortamlarının bır tezahurudur. Polıslere psıkolojık destek verılmelı ve amırlerınce maruz bırakıldıkları mobbıng bıran evvel onlenmelıdır.” dıye konustu.

CÄ°HAN

, “Polısler Mobbınge Maruz Kalıyor” kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler :
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 23.02.2024
Saat : 10:30:25
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100