Abdullah Gül: Türkiye’nin Bir Numara Önceliği Eğitim Bilimi

Abdullah Gül: Türkiye’nin Bir Numara Önceliği Eğitim Bilimi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye ’nin birinci önceliğinin eğitim olduğunu ifade ederek, “Türkiye ’nin gelişmesinde kalkınmasında, en gelişmiş toplumlar arasına girmesinde sağlam bir eğitimle ulaşabiliriz. Her seviyede eğitimi güçlü kılmalıyız. Her seviyede eğitimi iyi ve nitelikli yapmamız gerekir.” dedi.

  1. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendi adını taşıyan Abdullah Gül Üniversitesi için kurulan vakıf ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılacak olan fen lisesinin esas atma törenine katıldı. Burada konuşma yapan Gül, şunları söyledi; “TOBB ülke genelinde yatırımlar yaptı. Eğitime önemli katkılarda bulundular. Sayısız okulları vardı ülke genelinde yaptırdıkları, bu nedenle kendilerine teşekkür ederim. En iyi yatırım eğitime yapılan, çocuklarımıza yapılan yatırımdır. Bunu hepimiz biliyor ve Türkiye bunun bilinci içindedir. 2003 yılı bütçesinde ilk kurduğum hükümetin bütçesidir ve eğitim en büyük payı aldı. O günden bugüne kadarda, payı arttı. Bunların neticesini göreceğiz. Eğitimin çok ana unsuru orta öğretimdedir. Bugün burada esasini attığımız fen lisesi, üniversitelerimize çocuklarımızı çok daha donanımlı ve bilgili şekilde yetiştirecektir. Bu okul sadece Kayseri ’ye değil İç Anadolu Bölgesi ’ne hitap etmesi istiyorum. Bu okul üniversiteyi de destekleyecektir. Sadece talebe öğrenci açısından değil. Buradaki öğretim üyelerinin görevlilerin buraya gelmelerine ayrıca bir cazibe haline getirecektir. Okulun açılması önemli değil. Başarılı olmasıdır. Eğitim vermesi önemlidir. Vakfın eğitim konusunda anlaştığı Tekden Okulları’nın üstlerine bir sorumluluk olarak düşmektedir. Bunu en iyi şekilde yapacaklardır.”

“Türkiye ’nin birinci önceliği eğitim” diyen Gül, “Türkiye ’nin gelişmesinde kalkınmasında, en gelişmiş toplumlar arasına girmesinde sağlam bir eğitimle ulaşabiliriz. Her seviyede eğitimi güçlü kılmalıyız. Her seviyede eğitimi iyi ve nitelikli yapmamız gerekir. Sadece üstünde isim taşımak, isimler yaşamak için eğitim asla düşünülmemelidir. Eğitim yapıldığı yerlerde hepimiz çocuklarımızı verme durumunda olmalıyız. Nitelikli eğitim olduğunu görebiliriz” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Gül, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, lisenin esasini birlikte attı.

CİHAN

, Abdullah Gül: Türkiye’nin Birinci Önceliği Eğitim kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 17
Cevap bırakın