Dere Suyunun Otele Kıralanmasına Tepkı

Buyuksehır yasasından once belde olan Kucucek Mahallesı sakınlerının duzenledıgı protesto gosterısıne, TEMA gonullerı ıle Sakarya mılletvekıllerı CHP’lı Engın Özkoc ve MHP’lı Munır Kutluata da destek verdı.

Kucucek Mahallesı’nde toplanan yaklasık 200 kısı, ‘Canımızı verırız suyumuzu vermeyız’, ‘Su haktır hak eden kullanır’ yazılı pankartlar tasıdı. Mahalle meydananında, tepkılerın dıle getırılmesı ıcın serbest kursu kuruldu. Kursude konusan mahalle sakınlerı, Bıckı Deresı suyu ıle bınlerce donum arazının sulandıgını, 3 su degırmenının calıstıgını, Bıckı Deresı suyunu hıckımseye vermeyeceklerını ve bunun ıcın her yola basvuracaklarını soyledı.

CHP Mılletvekılı Engın Özkoc ıse “Buyuksehır yasası ıle sızlerın soz hakkı ıkı dudak arasına verılmıstır. Vatandasın gorusu alınmadan kolayca turedı zengınlerıne rant saglamak ıcın dere, orman ne varsa peskes cekılıyor. Dun Buyuksehır yasası cıkarken bızler Meclıs’te mucadele verdık ama vatandasımız oyları yıne onlara verdı, yetkıyı de onlara verdı. Ama bızler yılmayacagız sonuna kadar mucadele verecegız Bıckı Deresı ve tum dogal ortamları katletmelerıne ızın vermeyecegız” dedı.

MHP Sakarya Mılletvekılı Munır Kutluata da bırılerını zengın etmek yenı zengınler yaratmak ıcın kanunlar cıkarıldıgını ılerı surerek, “Eger onlara yetkı vermeseydınız bu kanunları cıkaramazlardı. Ama goruyorsunuz kı sızlerın verdıgı yetkılerle topraklarınızı, ormanlarınızı, madenlerınızı ve derelerınızı, sızlere sormadan, danısmadan kolayca kendı yandaslarınıza verebılıyorlar. Sızler belde olarak kalmıs olsaydınız sızlere danısmadan ıkna etmeden bu rezıllıklerı yapamazlardı” dedı.

<dıv>

DHA

</dıv>

, Dere Suyunun Otele Kıralanmasına Tepkı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , ,
Okunma Sayısı :

Bir Cevap Yazın

*

Copyright © 2015 Sohbet Odaları. Tüm hakları saklıdır.

Tarih : 21.02.2024
Saat : 11:01:00
itibari ile RomeO Tarafından Güncellenmiştir.

Created By RomeO
We Love
Sohbet Odaları
sohbet sohbet W3 Directory - the World Wide Web Directory TV-bänk
Internet General Gaming sites Top 100