Dördüzlere Başbakan’dan kutlama

Dördüzlere Başbakan’dan kutlama

Konya’da polis memuru çift Abdurrahman ve Nermin Tekelioğlu, dün akşam dünyaya gelen 3’ü kız 1’i erkek dördüz bebekleriyle çifte bayram yaşadı. Başbakan Erdoğan’ın da çifti telefonla arayarak kutladığı öğrenildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru 27 yaşındaki Abdurrahman Tekelioğlu ve aynı yaştaki meslektaşı eşi Nermin Tekelioğlu’nun dördüz bebekleri izne geldikleri memleketleri Konya’da dün akşam saatlerinde dünyaya geldi. Sezaryenle 3 gün erken dünyaya gelen 3’ü kız 1’i erkek bebeklerini kucaklarına alan polis çift, Ramazan Bayramı’nda çifte mutluluk yaşadıklarını söyledi. 

‘DOKTOR, DÖRDÜZ DEYİNCE ŞOK OLDUK’ 

Dördüz bebeklerinin olacağını öğrenince şok olduğunu belirten Nermin Tekelioğlu, ” Şimdi çok mutluyuz. Çifte bayram yaşıyoruz. Hamilelik sıkıntılı geçmedi. Diğer hamilelere göre biraz daha zordu. Mide bulantılarım daha fazla oldu. Ancak fazla zor olmadı. Çok şükür hepsinin durumu iyi. Sadece birinin kilosu düşük, bizi biraz o endişelendiriyor. Onda da büyük bir problem yok” dedi. 

’36 DOĞURDUM’

Dördüz doğumla 4 kat daha fazla heyecan yaşadığını söyleyen baba Abdurrahman Tekelioğlu ise, ”Yüce rabbimizin bize büyük bir hediyesi. Mutluyuz. Biz bu mutluluk ve heyecanı 4 kat daha fazla yaşadık. İlk duyduğumuzda inanamadık. Memur maaşıyla nasıl bakacaksınız diyenler oldu. Hiç bunu düşünmedik. Bunu veren Allah sabrını da kolaylığını da verir. Normalde bir tane doğduğu zaman erkekler, ‘doğumu beklerken dokuz doğuruyoruz’ diyorlar. Ben ise bunu 4’le çarpın 36 doğurdum” diye konuştu. 

BAŞBAKAN KUTLADI

Dördüzlerine Ercin, Gülçin, Nesrin ve Mustafa Baybars ismini koyduklarını belirten Abdurrahman Tekelioğlu, daha önce tanışma fırsatı buldukları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile önceki görev yeri olan Diyarbakır Emniyet Müdürü’nün de kendilerini telefonla arayarak kutladıklarını söyledi. Kuvözdeki dördüzlerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

admin 36
Cevap bırakın