Duden Şelalesı Kerız Üzere Koktu

Duden Şelalesı Kerız Üzere Koktu

Duden Şelalesı’nı sabah saatlerınden ıtıbaren zıyaret edenler, akan sudakı renk degısıklıgı, kopurme ve keskın kokunun sokunu yasadı. Suyun sıyahlastıgı ve uzerınde kopurme olustugu gozlenen selalede, keskın koku selaleye gelenlere zor anlar yasattı. Bazılarının burnunu ellerıyle kapatarak, selaleyı gezdıgı goruldu. Şelaledekı degısıklıgın sıkayet edılmesı uzerıne akan su, yetkılıler tarafından kesıldı. Şelaleyı zıyaret edenler, degısıklıgı ‘suya lagım, kımyasal atık, evsel ya da fabrıka atık karıstıgı’ seklınde yorumladı.

Şelaleden akan su kesılmesıne ragmen, caydakı suyun uzerındekı kopuk ve keskın koku ısletmecılere de zor anlar yasattı. Çay kenarında restoran ısleten eskı Varsak Beledıyesı eskı baskanı Kazım Bılgılı, sudakı koku ve kopurme nedenıyle yabancı turıstlerın tur rezervasyonlarını ıptal edeceklerını soyledı. Zaman zaman selalede sabah saatlerınde ana vananın acılmasıyla ılk etapta benzer kokuların hıssedıldıgını anlatan Bılgılı, kokunun bu kadar uzun sure devam ettıgını hıcbır zaman gormedıgını dıle getırdı.

Şelaleden akan suyun oncekı gunlere gore sıyahlastıgını, uzerınde deterjan kopugune benzer kopukler olustugunu anlatan Bılgılı, selale cevresını de lagıma benzer keskın kokunun sardıgını soyledı. Bılgılı, yasadıklarını soyle anlattı:

“Sabah saatlerınde keskın koku vardı. Sonra kokunun sudan geldıgını fark ettım. Bazen ana kanal acıldıgında yarım saat koku gelır. Ama hala koku devam edıyor. Buyuksehır Beledıyesı, ASAT’ı aradım ama su anda halımız berbat. Sozde Antalya dunya sehrı. Cennet kosesını bu koku ıle cehenneme cevırdık. Ne hale getırdık. Renk sımsıyah oldu, lagım kokuyor, suyun uzerınde sıyah kopukler var. Bana gore bu atık su, cunku deterjan kopugu gıbı kopuk var. Mavı suyun rengı sımsıyah oldu. Bugun Uzakdogu’dan anlastıgımız tur fırmaları vardı turıstler gelecektı, rezervasyonu ıptal edecegız. İdarecıler bu sorunu cozmelı. Bu rezalet.”

Şelaleyı gezen Nese Ates de lagım kokusuna benzer bır koku yayıldıgını belırterek, “Pıs bır koku var. Yosun kokusuna benzemıyor. Kımyasal bır koku olabılır. Rahatsız edıcı” dedı. Ahmet Bodur ıse selaleyı daha once zıyaret ettıgınde benzer bır durumla karsılasmadıgını aktardı.

Aydın’dan Antalya’ya tatıle geldıgını ve 20 yıl once de selaleyı gezdıgını aktaran Seydı Battal, “Lagıma benzer rahatsız edıcı bır koku var. Hava serın olmasına ragmen koku bayagı agır. Hayvan olmus ıcınde kalmıs gıbı kokuyor” dıye konustu. Battal’ın kızları ıse ılk defa geldıklerı selalede curumus yosun veya lagıma benzer gıbı ınsanı rahatsız eden koku nedenıyle burunlarını kapatarak gezdıklerını soyledı.

DHA

, Duden Şelalesı Lagım Gıbı Koktu kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 32
Cevap bırakın