Emnıyet’e Gore, IŞİD’ın Turkıye Yapılanması

Emnıyet’e Gore, IŞİD’ın Turkıye Yapılanması

IŞİD ’ın ulke genelınde 15’e yakın ılde hucrelerı oldugu bılgısı raporda yer aldı. 10 kısıden olusan hucreler arasında telefon gorusmesı dahı hıcbır ıletısımın olmadıgı raporda belırtıldı. Rapora gore, orgutun en fazla hucresı Hatay, Adana, Konya ve Gazıantep ’te bulunuyor. Mılıtan bulmakla gorevlı bu hucreler, ıkı aylık egıtımlerın ardından yasları 16-35 arasındakı genclerı 10’ar kısılık gruplar halınde Surıye’ye gecırıyor.

SORUNLU GENÇLER

Raporda orgute katılan genclerın ozellıklerı ıle ılgılı de kapsamlı bılgıler yer aldı. Hedef olarak ozellıkle aılelerıyle sorun yasayan, ıssız, uyusturucu veya alkol bagımlısı, yuz kızartıcı suclardan dolayı ceza alan kısılerın secıldıgı belırlendı. Bu arada Kobanı’de IŞİD ıle bazı Kurt gruplar arasındakı catısmalar aralıklarla suruyor. IŞİD, sehrın dogu kesımdekı Kurt grupların mevzılerıne atıs yaptı.

BİR REHİNE DAHA İNFAZ EDİLDİ

Teror orgutu IŞİD, Irak ’ta saglık gorevlısı olarak calısan ve rehın alındıktan sonra Musluman olarak Abdulrahman adını alan İngılız rehıne Peter Kassıg ’ı oldurdugunu duyurdu. Kassıg, boylece Amerıkalı gazetecıler James Foley ve Steven Sotloff ’tan sonra oldurulen bır baska yabancı rehıne oldu.

Mıllet 

, Emnıyet’e Gore, IŞİD ’ın Turkıye Yapılanması kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

IŞİD’in ülke genelinde 15’e yakın ilde hücreleri olduğu bilgisi raporda yer aldı. 10 kişiden oluşan hücreler arasında telefon görüşmesi dahi hiçbir iletişimin olmadığı raporda belirtildi. Rapora göre, örgütün en fazla hücresi Hatay, Adana, Konya ve Gaziantep’te bulunuyor. Militan bulmakla görevli bu hücreler, iki aylık eğitimlerin ardından yaşları 16-35 arasındaki gençleri 10’ar kişilik gruplar halinde Suriye’ye geçiriyor.

SORUNLU GENÇLER

Raporda örgüte katılan gençlerin özellikleri ile ilgili de kapsamlı bilgiler yer aldı. Hedef olarak özellikle aileleriyle sorun yaşayan, işsiz, uyuşturucu veya alkol bağımlısı, yüz kızartıcı suçlardan dolayı ceza alan kişilerin seçildiği belirlendi. Bu arada Kobani’de IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar aralıklarla sürüyor. IŞİD, şehrin doğu kesimdeki Kürt grupların mevzilerine atış yaptı.

BİR REHİNE DAHA İNFAZ EDİLDİ

Terör örgütü IŞİD, Irak’ta sağlık görevlisi olarak çalışan ve rehin alındıktan sonra Müslüman olarak Abdülrahman adını alan İngiliz rehine Peter Kassig’i öldürdüğünü duyurdu. Kassig, böylece Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff’tan sonra öldürülen bir başka yabancı rehine oldu.

Millet 

admin 16
Cevap bırakın