Mustafa Mutlak Toprağa Verildi

Mustafa Mutlak Toprağa Verildi

Lenf kanseri tedavisi gören Mustafa Özgür, perşembe günü hayatını kaybetti. Özgür’ün cenazesi Esenyurt Yeşil Camii ’den kaldırıldı. Binlerce seveninin akın ettiği cenaze namazı öğle namazını müteakip kılındı.

Cenaze namazından önce cemaate seslenen Özgür ’ün oğlu Kamil Özgür, babasının hem kamil hem de murşit olduğuna şahitlik ettiğini söyledi. Kamil Özgür, “Bu tür insanların sayısı az. Hem de öyle bir zamanda azaldılar ki ümmeti Muhammed ’in en ihtiyacı olduğu zamanlarda Allah bu insanların sayısını azaltıyor.” dedi.

Babası hakkında şu an rahat konuşabildiğini ifade eden Kamil Özgür, “Çünkü babam sağlığında bana bu rahatlığı vermedi. ‘Baba seni anlatılım ’ dedikçe ‘oğlum gerek yok Allah bilsin yeter ’ dedi. Hiç ben demedi, biz de demiyordu, siz diyordu. Kendisini sizlere katmayı tercih ediyordu.” ifadelerini kullandı. Özgür, babasının cenazesine kadın erkek, her etnik gruptan insanın katıldığına işaret etti. Kamil Özgür cemaatten babası için helallik istedi.

Cenaze namazının ardından cenaze aracına alınan Hafız Mustafa Efendi ’nin tabutu defnedilmek üzere Göztepe Merdivenköy Mezarlığı ’na götürüldü.

Cenazeye eski bakanlardan Hilmi Güler, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnce, Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ile yurt içi ve yurt dışından binlerce vatandaş katıldı. Yoğunluk nedeniyle Yeşil Cami çevresindeki cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı.

CİHAN

, Mustafa Özgür Toprağa Verildi kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 37
Cevap bırakın