Öldürüp pavyona gittiler

Öldürüp pavyona gittiler

Edinilen bilgiye göre, Canik ilçesinin Beledieyevleri Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet Dumanoğlu (42), yaklaşık 3.5 ay önce İlkadım ilçesinin Yukarıavdan köyünde yol kenarında ölü olarak bulunmuş, olayla ilgili İbrahim M.(40) ile yanında bulunan İsmail A.(22) ve Ercan K.(23) tutuklanmıştı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen cinayet davasının ilk duruşmasında İsmail A., verdiği ifadede, “Olay günü ölen Mehmet Dumanoğlu bizimle birlikte aynı araçla olay yerine geldi. Ben tuvalet ihtiyacını gidermek için aracın yanında ayrılınca bir kavga sesi duydum. İbrahim M., Mehmet Dumanoğlu’nu darp ediyordu. Araya girip ayırmak istedim. İbrahim M., yerden aldığı bir cismi Mehmet Dumanoğlu’na doğru attı. Yere düşen Dumanoğlu’na aynı cismi vurmaya başladı. Ercan M. korkup araca kaçtı. Mehmet Dumanoğlu’nu olay yerinde bırakıp kaçtı. Yolda giderken hastaneye götürmeyi düşündüm.

Alkollüydük. Bir şey olmaz düşüncesiyle gittik. Olay yerine hastane 10 dakika mesafedeydi. ‘Kendisi yürüyerek hastaneye gider veya yoldan geçen çöp kamyonu aracının sürücüleri görür, hastaneye götürür’ diye düşündük. Biz olay yerinden ayrılıp pavyona içmeye gittik. Amacımız öldürmek olsaydı pavyona içmeye gitmezdik. Benim öldürme olayıyla bir ilgim yok” dedi.

Mehmet Dumanoğlu ile aralarında küfürleşme yüzünden husumet bulunduğunu belirten İbrahim M., “Ben Mehmet’i öldürmek için değil, dövmek için araca aldım. Bana küfürlü sözler sarf ettiği için kendisisi dövmeyi planladım. Zaman zaman içki ve esrar içtiğimiz tenha olan olay yerine gittik. Aracı Ercan K. kullanıyordu. ‘Araç hararet yaptı’ diyerek durdurup amacım Mehmet Dumanoğlu’nu araçtan indirip dövmekti. Bu bahaneyle onu araçtan indirdim. Ben hareketlerimi Mehmet Dumanoğlu’nun öldürmek kastıyla yapmadım. Olay sırasında şoka girdim ve kaç kere ve ne şekilde vurduğumu bilmiyorum. Pişmanım” diye konuştu.

Kendisinin olay sırasında araçta olduğunu ve öldürme olayıyla bir ilgisinin bulunmadığını ileri süren Ercan K. ise suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti İbrahim M., İsmail A. ve Ercan K.’nın tutuklu hallerinin devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

admin 42
Cevap bırakın