Polıs Guclerı Kolejı ve Akademısı’ndekı KIYIMIN PERDE ARKASI

Polıs Guclerı Kolejı ve Akademısı’ndekı KIYIMIN PERDE ARKASI

CNN Turk’te Şırın Payzın’ın sundugu “Ne Oluyor” programında Emnıyet Teskılatında yapılan ve yapılması planlanan degısıklıkler ele alındı.

POLİSLERİN HAKLARINA “DARBECİLER” KADAR RİAYET EDİLMEDİ

AKP Hukumetı’nın Polıs Kolejı ve Polıs Akademesı ıle ılgılı duzenlemelerın, o okullarda egıtım goren ogrencıler ıcın cesıtlı hak mahrumıyetlerıne neden olacagını soyleyen Erguder, darbe donemınde bıle polısın kazanılmıs haklarına dokunulmadıgını hatırlatarak, “Bu yapılanları darbe yonetımlerınde bıle yasanmamıstır” dıye konustu.

Polıs Kolejıne gıren her ogrencı bır gun Polıs Akademısıne gırme hayalı ıle koleje baslar dıyen Tufan Erguduer, bu okulların tıpkı Askerlı Lıseler gıbı oldugunu soyleyıp soyle konustu.

İŞTE POLİS KOLEJ VE AKADEMİDEKİ KIYIM – VİDEO

“Bu Akademıye 350 kısı alınacaktı. Sozlu mulakatla sadece 80 kısı aldılar. Polıs Kolejı bırıncısı Polıs Akademısıne gıremedı. İhtıyac yoksa toptan kapatın ama obur taraftan 2500 komıser yardımcısı alınıyor, fakat Polıs Kolejlerı kapatılıyor”

Öte yandan Tufan Erguder, 12 Eylul darbecılerının bıle Polıslerın haklarına rıayet konusunda bugunden daha tıtız davrandıklarını hatırlatıp “Polıs haklarına darbecıler kadar rıayet edılmedı” dedı.

 

 

, Polıs Kolejı ve Akademısı’ndekı KIYIMIN PERDE ARKASI kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 35
Cevap bırakın