Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi Başladı

Selahaddin Eyyubi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans Eğitimi Başladı

Diyarbakır ’ın ilk vakıf üniversitesi Selahaddin Eyyubi, bu yıl ilk öğrencilerini aldı. Üniversite, örgün ön lisans ve lisans eğitiminden sonra şimdi de yüksek lisans programlarında eğitim başladı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, 25 Eylül 2014 tarihli toplantısında Selahaddin Eyyubi Üniversitesi ’nde işletme alanında tezsiz yüksek lisans eğitimi verilmesi onaylandı. Yüksek lisans eğitimi vermek için alt yapı hazırlıklarını daha önce tamamlayan üniversite, eğitim çalışmalarına hemen başladı.

Ders başı yapan yüksek lisans öğrencilerine seslenen Rektör Prof. Dr. Ekrem Doğan, belli bir alanda uzmanlaşmanın önemli olduğunu söyledi. Prof. Dr. Doğan, bilgi çağında insanı bir adım öne taşıyan esas unsurun sürekli öğrenme yeteneği olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Doğan, şöyle konuştu: “Yüksek lisans artık olmazsa olmaz bir konuma gelmiştir. İş hayatının en büyük gereklerinden bir tanesi. 1960 ’lı yıllarda eğer iyi bir liseden mezun iseniz, 70 ’li yıllarda herhangi bir üniversiteden mezun iseniz, 80 ’li yıllarda biraz İngilizce biliyorsanız, 90 ’lı yıllarda beraberinde bilgisayarı biliyorsanız iş hayatına hep bir adım önde başlıyordunuz. Ama 2000li yılların gerçeği; artık bir konuda uzmanlaşmış olmanız lazım. Yani tıptaki pratisyen hekim mantığını geçmeniz gerekiyor. Eğer geçerseniz çalıştığınız sektörde her zaman bir adım öndesiniz. Yüksek lisans insanların kendisine yatırım yapmasıdır.”

Rektör Doğan, program süresince zaman zaman sektörde belli konularda öne çıkmış uzmanları seminerler için getirteceklerini belirtti.

Daha sonra Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Abdurrahim Emhan ilk dersi işledi.

İşletme yüksek lisans programı kayıtları, 24 Ekim 2014 tarihine kadar devam edecek.

Üniversite, çevre illerden gelecek öğrencileri de hesaba kattı, ders saatlerini mesai sonrası ve hafta sonlarına göre düzenledi.

CİHAN

, Selahaddin Eyyubi Üniversitesi ’nde Yüksek Lisans Eğitimi Başladı kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 29
Cevap bırakın