Şengök: Milyonlarca İnsanın Aç Yattığı Tıpkısı Dünyada Ekmeği Savurganlık Etmemeliyiz

Şengök: Milyonlarca İnsanın Aç Yattığı Tıpkısı Dünyada Ekmeği Savurganlık Etmemeliyiz

Kaymakam Nevzat Şengök, beraberinde Yerköy Cumhuriyet Savcısı Semih Şimşir ’le birlikte birlikte İlçe Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Şube Müdürü Cafer Topuksuz ’u ziyaret ederek, ekmek tasarrufu konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Kaymakam Şengök, yaptığı açıklamada, ekmeğin dünyada insanların en esas besin kaynağı olduğunu vurguladı. Kaymakam Şengök, şunları söyledi: “Bilindiği üzere, ekmek tüm dünyada insanların en esas besin kaynağı, Türk toplumunun da kutsal değerlerinden birisi ve sofralarımızın baş tacıdır. Toplumumuzda ekmek nimettir. Ekmek tarih boyunca insanoğlunun en çok ürettiği ve tükettiği gıda ürünüdür. Ülkemizde aynı zamanda alın terini, paylaşmayı, bereketi ifade eden ekmeğe her zaman derin bir saygı vardır. Üretilen ekmeğin önemli bir kısmı ne yazık ki gıda olarak tüketilmeyip çöpe atılmakta ya da hayvan yemi olarak kullanılmaktadır.”

“MİLYONLARCA İNSAN AÇLIKTAN HAYATINI KAYBETMEKTEDİR”

Dünyada milyonlarca insanın açlıktan yaşamını yitirdiğini söyleyen Kaymakam Şengök, “Milyonlarca insanın aç uyuduğu ve açlıktan hayatını kaybettiği bir dünyada ekmeğin çöpe atılması, israf edilmesi yürek yaralayan bir olgudur. İsraf edilen sadece ekmek değil; çiftçinin emeği, alın teri, milli servetimiz ve dünyadaki aç insanların haklarıdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan ekmek israfını önleme kampanyasında gerek kamu kuruluşlarını gerek öğrencileri gerekse vatandaşlarımızı ve çiftçilerimizi bilinçlendirmek adına çalışmalarını başarıyla sürdüren TMO Şube Müdürümüz Cafer Topuksuz ’u ve çalışma arkadaşlarını yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Yerköy TMO Müdürü Cafer Topuksuz da Kaymak Şengök ’e teşekkür ederek, “17 Ocak 2013 tarihinden bu yana yapılan çalışmalarla ekmek israfında 2,8 Milyar TL tasarruf sağlandı. Ekmek israfının önlenmesi konusunda insanların küçük yaştan itibaren bilinçlendirilmesi gerekiyor. Biz de bu çerçevede öğrencilerimizi, vatandaşlarımızı ve çiftçilerimizi bilinçlendirme konusunda bir çok bilinçlendirme toplantıları düzenledik. İnşallah bundan sonra ekmek israfında azalma gün geçtikçe artacaktır.” dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Şengök, TMO Müdürü Topuksuz ’a çalışmalarından dolayı teşekkür plaket takdim etti.

CİHAN

, Şengök: Milyonlarca İnsanın Aç Yattığı Bir Dünyada Ekmeği İsraf Etmemeliyiz kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 28
Cevap bırakın