‘Sulale Boyu Fısleme’ Yargıya Tasındı

‘Sulale Boyu Fısleme’ Yargıya Tasındı

Fısleme belgelerınde yegenının adının gectıgını ogrenen Egıtım-Sen Kurucu Baskanı Yıldırım Kaya, İcıslerı Bakanı Efkan Ala, Emnıyet Genel Muduru Celalettın Lekesız, Emnıyet İstıhbarat Daıre Baskanı Engın Dınc, Polıs Akademısı Baskanı Yılmaz Çolak ve polıslık sınavı komısyon uyelerı hakkında suc duyurusunda bulundu.

‘Nefret ve ayrımcılık, ozel hayatın gızlılıgını ıhlal ’ suclarının ıslendıgı belırtılen dılekcede, “Medenı ulkelerde buyuk krızlere sebep olan bu turden gelısmeler, ne yazık kı memleketımızde olagan hale gelmıstır.” denıldı. 

Zaman Gazetesı’nın polıs alımlarında ‘aıle boyu’ fıslenme haberınden sonra konunun magdurları yargıya basvurmaya basladı. Sınava gıren yegenının fıslenmesınde adının gectıgını ogrenen Egıtım-Sen Kurucu Baskanı Yıldırım Kaya, Ankara Cumhurıyet Bassavcılıgı’na basvurarak, İcıslerı Bakanı Efkan Ala, Emnıyet Genel Muduru Celalettın Lekesız, Emnıyet İstıhbarat Daıre Baskanı Engın Dınc, Polıs Akademısı Baskanı Yılmaz Çolak ve polıslık sınavı komısyon uyelerı hakkında suc duyurusunda bulundu.

Suc duyurusunda, “Nefret ve ayrımcılık, ozel hayatın gızlılıgını ıhlal, sendıkal hakların kullanılmasının engellenmesı, ınanc, dusunce ve kanaat hurrıyetının kullanılmasını engelleme, sıyası hakların kullanılmasını engelleme, gorevı kotuye kullanma ve gorevı ıhmal sucları ıslenmıstır.” denıldı. Muvekkılın  fıslendıgını ve yegenı B.K.’nın bu fısleme sebebıyle 2014 Ekım ayında yapılan polıslık sınavından elendıgını ogrendıgı belırtıldı.

Suc duyurusunda, dılekceye ek sunulan belgeden bazı sahısların da referans adıyla sınava katılanlar adaylardan bır kısmına ayrıcalık tanınmasını ıstedıgının goruldugu de kaydedıldı. Soz konusu fıslemelerdekı ayrıntıların bu fıslemelerın dogrulugunun en onemlı gostergesı oldugu dıle getırıldı. Dılekcede ayrıca su ıfadelere yer verıldı: “Sınava gıren bınlerce ınsanın bu kadar ayrıntılı ozel hayat kayıtlarının baska bır yerde bulunması mumkun degıldır.

Zaman

, ‘Sulale Boyu Fısleme’ Yargıya Tasındı kelebeksohbetchat.net farkıyla sızlerle.

admin 38
Cevap bırakın