Türk Bayrağı ESIR’bile Göndere Çekilecek

Türk Bayrağı ESIR’bile Göndere Çekilecek

Kerimoğlu ’nun, Lyndhurst Belediye Başkanı ’na hediye ettiği Türk bayrağı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda belediye binasının önünde göndere çekilecek.

Amerika Birleşik Devletleri ’nde belediyeleri ziyaret eden Kerimoğlu, New York ve New Jersey Eyaletlerinde bazı ilçe belediye başkanları ile görüştü. Görüşmelerde kültürel, ekonomik, teknolojik gelişim, dil eğitimi ve çevre konularında işbirliği geliştirilmesi yönünde prensip anlaşmasına varıldı.

Türklerin yoğunlukta olduğu Lyndhurst Belediye Başkanını da ziyaret eden Bülent Kerimoğlu, belediye başkanına makamında Türk bayrağını hediye ederek Lyndhurst‘te yaşayan Türklere karşı gösterilen yakın ilgi ve sıcaklığa teşekkür etti. Belediye Başkanı Robert Giangeruso ise Kerimoğlu ’na şehrin sembolik anahtarını hediye etti.

’29 EKİM ’DE TÜRK BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKİLECEK’

Lyndhurst Belediye Başkanı Robert Gıangeruso, kendisine hediye edilen Türk bayrağı için teşekkür ederek, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ’nda Türk bayrağını belediye binasının önünde göndere çekileceği sözünü verdi. Gıangeruso “Bir ülkenin bayrağı, o ülkenin şerefi ve bağımsızlığının simgesidir. Şehrimizde çok sayıda Türk kardeşimiz yaşıyor. Onları onurlandırmak için bizde Türkiye cumhuriyetinin kuruluş gününde bize hediye ettiğiniz bu Türk bayrağını şehrimizde göndere çekeceğiz.” dedi. CİHAN

, Türk Bayrağı ABD ’de Göndere Çekilecek kelebeksohbetchat.net farkıyla sizlerle.

admin 40
Cevap bırakın